bij de oogstdrukte en het werk dat aan- en in huis werd verricht. Zij zorgden voor het gezin en alles wat daarbij kwam kijken. Het waren werkende vrouwen die meerdere banen tegelijk combineerden. En ze hadden vaak grote gezinnen, tuin ders waren vaak katholiek en dan wist je het wel! Maar de tuindersvrouw bestaat natuurlijk niet. Er waren er ook die niet meehielpen op het land. Of die kleine ge zinnen hadden, want immers protestant! Meestal waren de kinderen onbetaalde hulpen en ook dat was vanzelfsprekend. Het tuindersbedrijf kon niet draaiende gehouden worden zonder een goed thuis front dat altijd weer gratis werkkrachten leverde als het nodig was. de Eilandspolder" genoemd. De landjes eigenaren werden gevraagd hun grond te verkopen aan natuurorganisaties, maar daar hadden de eigenaren (inmiddels wel 200) totaal geen oren naar. Ze omzeilden op allerlei mogelijke manieren de wet. Men ging "bouwen heen". Caravans wer den geplaatst en huisjes werden opge trokken. Toentertijd voor het gezag geen gemakkelijke tijd. De burgervader dorst niet altijd makkelijk over straat. Er werden allerlei maatregelen getroffen door het Provinciaal- en gemeentebestuur. Het ge bied kreeg zelfs de status van beschermd natuurgebied, maar het haalde allemaal niets uit. Dat leidde uiteindelijk in juni 1974 tot een apotheose. De ME verscheen 's ochtends om 5 uur om de boel te ontrui men. Wat volgde is een interessant verhaal over hoe deze slag werd uitgevochten. Henk Over de Linden praatte ons bij met het gemak van een burgervader en stond daar ook weer als zodanig! Gedoe in de Eilandspolder Henk Over de Linden, oud- burgermeester van Graft tot 1975, praat ons vervolgens bij over het "gedoe" in de Eilandspolder. In het boek op blz.106 ook wel "De slag om Oud-burgemeester Over De Linden hield een prachtig praatje v;

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 41