V a I bZju^x Raadhuisberichten Met gepaste trots presenteren wij de al lereerste kleurenkroniek. Van een in elkaar geknutseld stenciltje in 1983 naar full-co lor in ruim drie decennia. Je zou kunnen zeggen: dat heeft lang geduurd, en dat is ook zo. De reden ligt 'm in het financiële. Is dat dan veranderd? Ik hoor het u zeggen. Het antwoord daarop is ja en nee. We zijn beslist geen rijke vereniging, maar hebben (denken wij) wel een goede deal gesloten door voor hetzelfde geld een kleurenkro niek te laten drukken. Na het maken van zo'n full-color tuinders boekje wil je als redactie eigenlijk niet meer terug naar zwart wit. Daar komt bij dat ik merkte dat er best veel kleuren- of sepiafoto's omgezet werden naar zwart wit om geplaatst te kunnen worden in de Kro niek. Ik vond dat altijd zonde. Voor deze kleurendruk zijn we ook in zee gegaan met een nieuwe vormgever/druk ker, nl. Typosprint in Castricum. Zij heb ben ook de druk van het tuindersboekje verzorgd. Hierdoor hebben we afscheid genomen van Rosier Communicatie, onze vorige drukker. Nu we het toch over afscheid nemen heb ben: helaas hebben we voor de ledenad ministratie afscheid moeten nemen van Jan Groenewold. Zijn gezondheid laat het niet langer toe. Langs deze weg willen wij Jan bedanken voor zijn jarenlange inzet en tegelijkertijd een oproep doen voor zijn vervanger/ster. U kunt gerust zijn: de ledenadministratie van de OHV bijhouden is echt geen dagtaak. Het enige vereiste is een klein beetje handig zijn met Excel, en een af en toe een welkomspakket samen stellen voor nieuwe leden. Ik had het hierboven al even over het tuin dersboekje. Verderop in deze Kroniek vindt u een verslag van deze geweldige middag We hadden nog een zoekplaatje ook vori ge keer. De redactie kreeg een leuke reac tie uit Leiden, van dhr. Fred Kluit. Zijn vader -Floris Kluit- heeft jaren in Grootschermer gewoond en herkende op foto 1 direct veehouder Cornelis Schuitemaker. Martin Dalenberg herkende in foto 4 Westdijk no. 7 in de Beemster, de negotie van geiten- boer R. Kluft Op de foto van de varende bakker en de kinderen op de platte kar is helaas niet gereageerd. De ALV van woensdag 20 april jl. werd door ca. 35 leden bezocht. Niet echt veel, maar de lokatie - De Groene Zwaan in De Rijp - maakte het tot een gezellige bijeenkomst. Pieter Leegwater uit Schermerhorn gaf na afloop van de vergadering een mooie, persoonlijke lezing over hoe zijn vader zich opwerkte in een famliebedrijf, en dit uitbouwde tot een grote, succesvolle tuin derij. Mooi..! Bij deze Kroniek zit een losse bijlage voor de jaarlijkse excursie, met Den Bosch als bestemming. Haast u als u meewilt. In deze Kroniek o.a. een artikel over de Ko- gerpolder(vlot)brug. Jan Leegwater neemt ons mee naar het Spijkerboor van 1916 en een artikel over Schermerhorn in oorlogs tijd. Jack Otsen uit Purmerend heeft een schenking van kerkramen van Purmerend aan de Schermer onderzocht en onderge tekende heeft zich verdiept in dendrochro- nologisch onderzoek in De Rijp. Kortom: voor elk wat wils. Veel leesplezier. Eric Berkhout 3 c 1 a n o-ro

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 3