Ceremoniemeester Liesbeth Vrakking achter een katheder in stijl paarden. De wanden waren afgedekt met plastic, kortom een heel toepasselijke ambiance. Er waren ongeveer 60 stoelen en een aantal statafels. De kas stroomde echter al spoedig vol. Ondergetekende had de eer gekregen de ceremonie aan elkaar te praten, en mocht daarbij ruim 200 mensen welkom heten. Uiteraard alle mannen en een vrouw die geïnterviewd zijn voor het boek. De sponsors. De gast sprekers Simon Ruiter en Henk Over de Linden en alle verdere tuinderszonen- en dochters, en buren en buitenlui uit de Eilandspolder. Onze wethouder Jan Na- gengast uit Alkmaar en voorzitter en ove rige bestuursleden van de OHV. Dat voor 9 april was gekozen had ook als reden dat op die datum Bram van Petten (de oprichter van de camping 50 jaar ge leden) in het huwelijk is getreden met Aagje Schoone. Om precies te zijn, 85 jaar geleden, op 9 april 1931. Zijn beide doch ters Gré Wonder- van Petten en Annie Klaver- van Petten waren aanwezig om het eerste exemplaar van het boek aan het eind van de ceremonie in ontvangst te nemen. fraai. Eric kreeg grafisch advies en onder steuning van Jos Twint. Fred moest het soms uit zijn tenen halen, want had als bouwkundige toch meer interesse in de bouw van het raadhuis dan in de tuinde rijen van de Eilandspolder. Maar het is hem weer gelukt. Dus nog meer petje af. En Cora heeft op haar eigen bescheiden, maar deskundige manier ook heel veel werk ver zet, o.a. in de vorm van de interviews. Museum Raadhuis Graft Op de begane grond van het Grafter raad huis startte tegelijkertijd een kleine ten toonstelling "Welgelegen in de Eilandspol der, de geschiedenis van de tuinderijen". Jenny Mulder, conservator van het Rijper Museum In 't Houten Huis had kans ge zien, samen met een aantal vrijwilligsters, hier weer een leuke, kleine tentoonstelling van te maken. Met foto's van bekende tuin ders, gereedschap van Piet Roelofsen en al wat verder nog aan de orde was. Deze tentoonstelling blijft tot half oktober te bezichtigen. Dus ook Jenny was zeer wel kom op het feest! Na de afsluiting van de middag konden mensen meelopen met Locatie Het feest van de boekpresentatie, vond plaats in de kas van Camping Welgelegen. Eigendom van Siemjan Vethman en Agitte Wonder. Onze gastheer en gastvrouw. Het rook lekker in de kas. Naar hooi, kalfjes en DUW

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 39