Aanleiding voor dit feest is dat Camping Welgelegen dit jaar 50 jaar bestaat. Siemjan Veth- man, mede-eigenaar van de camping én tuinder, bedacht dat er IETS moest gebeuren. Dus ging hij praten met de Oudheidkundige Vereniging. Fred Hoek, Cora Ney-Bruin en Eric Berk hout hebben hun schouders onder deze grote klus gezet. Voortvarend en enthousiast gingen ze aan de slag, en zij slaagden erin de nu nog levende geschiedenis van de tuinbouw in de Eilandspolder te beschrijven voor het nageslacht. Inhoud boek interview met een tuindersdochter. Cam ping Tuinderij Welgelegen is een apart U, als leden van het OHV, heeft het boek hoofdstuk. Het verhaal van een familiebe- allemaal gekregen in plaats van de Kro- drijf. Beginnend bij de eeuwwisseling naar niek. U kent de inhoud. Er is een historisch de 20ste eeuw en eindigend in het nu. Het perspectief geschreven over de ontstaans- boek eindigt met allerlei bijlages, waaron- geschiedenis van de Eilandspolder. Daarna der een lijst van pootaardappeltelers, tuin- worden de ontwikkelingen van de tuinde- ders van toen, een Ouwelands woorden- rij beschreven in de periode 1900 tot 1940. boek en Ouwelandse gezegden. Inclusief Dan volgt de periode van de bloei van bronvermelding komen we tot een indruk- 1940 tot 1960 en daarna de neergang van wekkend getal van 168 bladzijdes. haar bewondering Een gestaag vollopende kas allemaal. Zijn vrouw keek in de afgelopen de tuinderij in de periode 1960 tot 1980. periode vaak naar de achterkant van zijn Tussen de bedrijven door staan er vele in- laptop i.p.v. naar zijn gezicht! terviews met tuinders beschreven en één De buitenkant van het boek is ook heel fraai steu som bou bou rijen wee Core desl- zet, ■Wilt lU+ LcLxtxii Verslag Boekpresentatie "Tuinderijen van toen

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 38