tentie laat zien wat de stoomhoutzagerij en houthandel van Lafeber destijds nog meer leverde: Het einde van een tijdperk Volgens de Middenstandsenquete van 1912 werkte Lafeber met zes knechten; hun loon bedroeg gemiddeld fl. 12 per week. Concurrentie uit de Zaanstreek deed het bedrijf de das om. Toen in juni 1918 Stoomhoutzagerij De sloopt door Klaas Groot uit Buiksloot. Al leen wat onder de grond zat, bleef zitten. Tenminste, tot aan de Tweede Wereldoor log. Toen was bouwhout zo schaars, dat timmerman Nic. Leguit van de Keizerbuurt in De Rijp met z'n zoon Piet de ongeveer acht meter lange heipalen, waarop de stoomhoutzagerij gefundeerd was ge weest, er met zgn. dommekrachten uittrok en verkocht. Dit werd mij in 1994 door Piet Leguit verteld. Voor het vaststellen van de juiste plaats gebruikten zij een plattegrond Stoomhoutzagerij houthandel Lafeber - de Rijp EikenAmerika ansch grenen, Grenen en Vuren Balk-, Rib- en Deelbout. Buitenlandsch gezaagd, geschaafd en geploegd hout Juffers, kolders, sparren. Eiken palen Specialiteit in goed gewaterd Zeeuwsch Iepenhout, waarvan steeds voorraad in alle maten, gezaagd en rond Gezaagd eiken spaakhout en spaakblokken. L evering van bestekhout in alle afmetingen. Concurreerende Prijzen - Vlugge Levering. Pauw publiek voor afbraak werd verkocht, vermeldde de verkoopcatalogus onder meer een fabrieksgebouw, drie grote houtloodsen, een kantoor, twee arbeiders woningen, een balkenraamzaagmachine, een cirkelzaagbank en een automatische zagenslijpmachine. Wat na de veiling over bleef werd in voorjaar en zomer 1918 ge- van het gebouw, waarbij zij uitgingen van de fundatie van de stoommachine, waarin de voor het vliegwiel uitgespaarde gleuf nog goed te herkennen was. Leo den Engelse De tentoonstelling is nog te zien tot 15 sep tember 2016 36

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 36