s Voor het glasraam en voor het dichtstop pen van de naden betaalde het stadsbe stuur dus 32 gulden en 13 stuivers. In ver gelijking met het venster voor de kerk in Schermerhorn een bescheiden bedrag, en dit zal dus ook eenvoudiger van uitvoering geweest zijn. Van de glazen in deze kerk is niets bewaard gebleven: slechts in de rekeningenboeken zijn nog sporen te vinden en er is nog een ontwerp van een raam uit 1680. keningenboeken lijkt er geen einde te ko men aan het repareren en vernieuwen van de ramen. Herstel van het glas-in-lood, het dichtstoppen van naden of het herstel van stukjes uitgewaaid glas. Jack Otsen Marga Klompéstraat 10 1442 BL Purmerend De schenkingen vonden plaats in de bloei periode van de Gouden Eeuw, waaraan een eind kwam met het rampjaar 1672. De erop volgende neergang met agrarische crises noopte het stadsbestuur tot bezui nigen, wat ten koste ging van bijdragen aan naburige kerken. Ook het onderhoud zal een rol gespeeld hebben: de kosten voor de eigen ramen waren hoog. In de re Bronnen: Waterlonds Archief; Oud-Archief Purmerend; Resolutieboeken van de burgemeesters, inv. nr. 101; Thesauriersboeken, inv. nr. 142. Afbeeldingen: Ivo van Zon (waarvoor dank); E. Berkhout; website www.grotekerkscher- merhorn.nl Hoewel het in de archieven nergens expli ciet wordt genoemd, kunnen we er aan de hand van het jaartal 1663 van uitgaan dat het hier de kerk van Stompetoren betreft. De kerk van Stompetoren. In het midden de dichtgemetselde spitsboog. De plek van het raam...???? voc get Pur de Pur wa? van Pur Van bev Doe trur en zoa Bee De 199 vee De1 doe heic Caf< "MM TWO 1

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 26