sen West-Graftdijken De Rijp, kwam pas 14 jaar later gereed en de doorsteek van De Rijp naar Purmerend pas twintig jaar later. Men zegt wel eens 'Tijd is je grootste vijand". Het geldt voor bijna alles, en zeker voor de Kogerpolderbrug. De scheepvaart op dit traject nam af, waardoor de brugwachter en zijn huisje overbodig werden. De brug wachter verhuisde naar Purmerend, waar vandaan alles op afstand wordt bediend. Bij het huisje gingen de rolluiken definitief schakel in het regionale wegennet. Toen ze in 2011 bijna twee weken afgesloten was wegens groot onderhoud, was de verkeerschaos compleet. Gepleit wordt voor verbreding of een tweede brug, maar vooral dat laatste is erg onwaarschijnlijk. Een op internet rondcirculerend rapport van de Natuur- en Milieu Federatie stelt dat "De in 2016 te renoveren Kogerpolder brug moet worden gedimensioneerd voor de regionale verkeersfunctie. Dat tijdens Het onderhoud in 2011, zowel ellende op de weg als op het water voor de ramen. De brug kon door de enke le rijstroken niet anticiperen op de toene mende verkeersstroom. Uiteindelijk kwam het verkeer samen op de brug, wat gevol gen had voor een adequate doorstroming. Daar kwam nog bij dat de steeds drukker wordende Schermerdijk voorrang genoot op verkeer dat van de brug kwam. Onge lukken, zowel hier als aan de zuidzijde, de den Rijkswaterstaat besluiten een filede tectiesysteem en stoplichten te plaatsen. Of dit laatste de doorstroming bevordert, daar zijn de meningen over verdeeld. Toch is de brug een enorm belangrijke deze renovatie van verbreding geen sprake is, is volgens ons een gemiste kans...." We kunnen de borst nat maken. De Pro vincie Noord-Holland is van plan de Beatrixbrug te gaan vervangen en tussen de Woude en de Middelweg van de Star- nmeer een grote rotonde aan te leggen. Met als gevolg dat deze weg medio 2017 anderhalf jaar dicht gaat. Eric Berkhout Bronnen: Noordhollandsdagblad; Joostde vree.nl; OHV-archief; Cora Ney; Delpher.nl Fotomateriaal: OHV; E. Berkhout. ïj} SwH'rlïiïwi «•WVAT-jtjt ISéÉI

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 11