Nieuwelingen Er waren ook nieuwelingen die juist een tuinderij begonnen. Op 13 november 1974 schreef Cor Booy in een van zijn stukjes "Bij ons in De Rijp over de heer Joseph Neve, op dat moment nog de enige koudegrondtuinder van De Rijp, die er geen bloembollen op nahield. De heer Neve was twaalf jaar machinist geweest op de grote (wilde) vaart, een be roep waarin hij opklom tot hoofdmachinist. Hij kwam in 1965, na zijn carrière als zeeman, in De Rijp wonen Hij had al verschillende banen aan de wal geprobeerd, maar geen plezier in zijn werk gevonden. Onder leiding van de Rijper Oijs Verdonk begon hij een stukje verwilderde grond te ontginnen en dat was het begin van zijn liefde voor het tuinieren. In 1973 besloot hij zich helemaal aan de tuinderij te wijden. En dat beviel hem. Het was hard werken, maar gaf ook het gevoel van vrijheid die hij zocht. De tuinderij van de Neve was een familiebedrijf, ook de kinderen werkten bij drukte mee. Maar soms waren extra krachten nodig om de oogst binnen te halen, zoals Cor Booy dit beschreef in zijn stukje: "Een legertje vrijwillige hulpkrachten heeft zaterdag de zes- a zevenduizend vierkante meter rode kool op het akkertje bij Noordeinde geoogst. Drie vletten achter elkaar, volgeladen met de kool en getrokken door de sterke motorvlet van Dirk Barkvoeren zaterdag na de middag De Rijp in. De achterstand in de oogstwerkzaamheden ten gevolge van de slechte weersomstandig heden is weggewerkt. Komende zaterdag zullen vrijwillige handen nog eens helpen bij het bin nenhalen van het restantje wortelen en het veilig stellen van de witlofoogst, maar de werkelijke nood is eigenlijk al voorbij. Er is een tuinder behouden elkaar, geschikt tÊKÊÊÊÈKÊÊÊM

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 95