aardappeltelers'opgericht met de naam 'Ons Aller Belang, afgekort tot O.A.B. Het doel van de vereniging was simpelweg het stichten en exploiteren van een aardappelbewaarplaats. Lang heeft het evenwel niet standgehouden. Al in 1961 is het perceel verkocht aan Piet Roelofsen (Aardebei). Deze heeft de schuur verbouwd tot woonhuis. Het achterste gedeelte is echter nog steeds intact, en ingericht met een unieke verameling oud gereedschap, fust en landbouwwerk tuigen. Hoewel veel telers deelnemer werden van beide bewaarplaatsen, waren er toch indivi dualisten die het anders aanpakten en zelf een kleine bewaarplaats bouwden o.a. Zaal in Graft en Woestenburg/Nibbering in De Rijp. Het gros kwam echter in de hutten bijeen, niet alleen ter bewaring, maar ook om gezamenlijk te sorteren, en om gebruik te maken van sorteermachines e.d., die gezamelijk waren aangeschaft. Uiteindelijk verdween deze bewaarmethode door het teruglopen van het tuindersbestand. De aldus gesorteerde aard appelen werden voor de export of ter doorzending per as naar de trein in Pur- merend vervoerd. Dat was makkelijk omdat de laad vloeren ongeveer gelijk la gen. Anders was het als de aardappels per schip wer den vervoerd. Dan moest een transportband worden ingezet en moest er in het ruim nog behoorlijk wor den gesjouwd. ^RT - Voor de ABC-Hutten re- y&gA den aanvankelijk Joop- en Ep Beumer. Door onenig- - •- heid tussen hen werd later Een laatste keuring op de Kanaalschans in Pumerend. De Boer van de Klater- Jan Woestenburg houdt de zak op. buurt gevraagd dit te gaan doen. Aanvankelijk met een Engelse dumpwagen, met het stuur aan de rechterzijde, later met een nieuwe Hen schel, twee-asser. De z.g. I ransportploeg, bestaande uit plaatselijke tuinders onder leiding van Gerbrand Visser en Jan Woestenburg, hielp met het laden van de vrachtwagen. In Purmerend werd door hen ook de overslag geregeld van de vrachtwagen op de trein of boot. Enkelen reden mee met De Boer, de rest kwam in volgauto's. Bij gebrek hieraan bood de NACO uitkomst. Eens per jaar organiseerde De Boer in hun zaak een gezellige avond voor de transportploeg. Soms werd ook voor een dagje Amsterdam gekozen. is VWHHI? ii

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 66