Opmerkelijk is dat in art. 15 van het reglement stond dat 'Voor zoover mogelijk, moeten de geveilde goederen met den schipper de Tuinbouw-Vereeniging worden verzonden. Niet onver dienstelijk voor bestuurslid Visser, die er ook de gelijknamige beurtvaartonderneming op nahield. Pas in de vierde bestuursvergadering werd overeenstemming bereikt over de vervoerstarie- ven. Overigens heeft schipper Visser ook voor de tuinbouw vereniging van Schermerhorn gevaren. Hij had daar geduchte concurrentie van de tram tussen Alkmaar en Purmerend. De veilingen werden gehouden op maandag, woensdag en vrijdag om 10.30 uur. Blijkbaar was het lucratief om van meerdere afslagverenigingen lid te zijn, om zodoende de afzet te kunnen spreiden en op andere dagen te kunnen veilen. Schipper Visser voer dan ook elke dag, en dat deed hij niet voor z'n plezier. De Rijper tuinbouwvereniging werd door de ka tholieken toch beschouwd als een protestante aangelegenheid. Als antwoord daarop was door het bisdom, op 16 juni 1915» de Katholieke Land- en Tuinbouw bond opgericht, die onder bescherming werd gesteld van de H. Willbrordus. Kennelijk niet voldoende voor de plaatselijke tuinders, want op 10 oktober 1917 volgt de oprichting van een plaatselijke afdeling van de \\.K Land- en Tuinbouw BondH. Bonifa- cius (L.T.B.) Dc B U RG E Al EES'1' E R en W ET IIO U D E RS van GRAFT, doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne Vergadering van den 25 April 1902 is vastgesteld de volgende Verordening: Het was bedoeld voor tuinders en vee houders, respectievelijk vertegenwoor digd door Jacob Keizer en Gert Kaaij als tuinders en Jacob van Diepen en Cor Blokdijk als boeren. Men begon meteen al met 60 leden. Het eerste jaar werd een pakhuis aan de toenma lige Kerksteeg gekocht. De bond zou uitgroeien tot een vakbondsafdeling voor veehouders, bloembollenkwe kers, tuinders, bloemenkwekers en ak kerbouwers. Wel rommelde het geregeld binnen het hoofdbestuur en alle subbesturen die daar onder vielen. Voortdurend duiken rapportages op die gesigna leerde problemen analyseren en een uitkomst adviseren. Wat werd er zoal besproken binnen de besturen? De last en schade door eenden van eendenbe- zitters, het afschieten van koolduiven, het organiseren van feestavonden en exposities voor de leden. Ook koopt men gezamenlijk materieel als zaden, VERORDENING tot wijziging der Algemeene Politie-Verordening P. A. KOMIJN. O. SMIT. Een 'eenden- en zwanenv er ordening 'uit 1902 Artikel 2 4. alinea 7 van gonoemdo Verordening wordt golexon aldus: Aldus vastgesteld door den Rand der. gemeente li A F '1' in do Open b n r o Vergadering van den 25 April 1902. P. A. KOMIJN, VOORZITTEK. 1SMIT, SKctuiiam». Zijnde deze Verordening aan do Okdkim teerde Staten van NooudUi'I.lanu. volgens hun bericht van den 30 April 19<i2, No. 32, 111 afselnlft medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 10 Mei 1902. De Secretaris, Gedurende de maanden JULI tot en met OCTOBER mag „niemand zijn eenden, ganzen of zwanen buiten de hok- „ken laten loopen of zwemmen". 30 Dk BüRQEMEESTER EN WETHOUDERS VOORNOEMD,

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 34