ten spijt, deze staat er niet tussen. Het zal ongetwijfeld een verhaal zijn dat ontstaan is bin nen een leefgemeenschap, zonder dat het werd opgetekend. Een sterk voorbeeld hiervan is ook het }ode(n)kerkhof aan de Gouw. Er wordt gezegd dat dit stukje land rond 1600 daadwerkelijk als zodanig in gebruik is geweest. Lang geleden, en daarom best frappant dat we de naam heden ten dage nog steeds kennen. Het is dat het R.A.A.P. alles heeft gedocumenteerd, want anders waren met de tuin ders uit de Eilandspolder ook de veldnamen in het Grote Vergeetboek geraakt. Veldnamen anno 2016 In december 2013 vroeg de toenmalige gemeente De Rijp of de Oudheidkundige Ver eniging suggesties had voor straatnamen in het nieuw te bouwen plan De Pauw. Bijna elke gemeente kent wel een vogelwijk, en met een wijkje in de Pauw was de kans groot dat de gemeente ook zou kiezen voor deze gemakkelijke en weinig originele weg. Gelukkig had het college enig historisch besef, en koos voor de door de OHV in gezonden reeks veldnamen. Het werd: Baanakker, Blauwe Klok, Schepenakker, Stakelandje en Zwart wal. Hoe ver deze namen teruggaan en wie ze ooit heeft verzonnen is onbekend. Misschien heeft die bonkige tuinder, die zich om vijf uur 's ochtends al kloetend door een doodstille Eilandspolder begaf, er wel een op zijn naam staan. Het is jammer genoeg nooit meer te achterhalen. Maar dat ze eind 2016 ineens op de nieuwste IbmTom zullen voorkomen, is toch wel heel grappig. 20 BAANAKKER

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 24