Woestenburg Willem Cornelisz. Woestenburg (1824-1877), gehuwd met Maartje p (ABC). Jacob Klaasz. werd war- Cees en Nico Woestenburg moezenier in de Eilandspolder en werd opgevolgd door Nicolaas (Nic), alias: De Lubbert, die als tuinder een samenwerking aanging met Willem Nibbering, alias: De Schipper. De Lubbert was in staat om met z'n natte rooiersbroek onder de lakens te duiken. Lubbert en Schippertje waren toegelegd op pootaardappelen, en hadden daarvoor een eigen bewaarschuur, achter het huis van Willem. Een van de broers van Nic was Willem, die aan het einde van WO II is doodge schoten. De andere zoon, Cornelis Willemz. was arbeider, verdere kwaliteiten werden niet gegeven. Maar diens zoon Klaas, alias: Arme Klaas, was landarbeider, hoewel ook andere beroepen van hem bekend zijn. Hij was gehuwd met de Volendamse Grietje Schilder en uit dit stel is grondwerker (en later directeur) Willem geboren, alias: De Geit. Visser (Graft) Als over de tuinderij in de Eilandspolder moet worden geschreven, kun je niet om Ger- brand Visser (1913-1963) heen. Hij was de drijvende kracht achter de oprichting van de aardappelbewaarplaats ABC. Geboren in de Beemster, kwam hij in 1938 naar De Rijp en huwde daar met Divera Boots. Hij ging met haar wonen op Graft (Lijnbaan De Poel Achter zijn huis bewerkte hij zijn land. Hij stierf in 1963. Kramer (Schermerhorn) Opa Kramer: "Het is begonnen in de tuinderij bij Schermerhornwelke ik van mn vader had overgenomen. De groenten ging per tram naar Amsterdam. Iedereen had zijn eigen com missionair, die voor een paar procenten de boel verhandelde. Wij moesten met de handkar de groenten naar het stationnetje brengen. Daar stond een lege wagon die we zelf (alle tuinders ISRï iÈÈÊÊÊÊÈlÊÊÊÊÊÊÊÊÊi

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 162