Henk Nibbering Nibbering Van de Nibberingen is een uitgebreide stamboom voorhanden die teruggaat tot de i6e eeuw. Het begint met Berendt Nibbe- rich die in 1515 is geboren in Schüttorf, Westfalen en gehuwd was met Duvelken Drudeken. Zes generaties later trokken eni- 7 ge leden van deze familie naar Nederland, en als het over naza- v ten gaat, niet zonder resultaat. De Duitse wever Jan Nibbering huwde in 1751 met Trijntje Ridder uit Graft en stierf in 1797. Het stel kreeg twee zoons en drie dochters. Pas vijf generaties verder werd de beroepsrichting verlegd naar de Eilandspolder en werden drie Nibberingen tuinder. Daan en Gees Nibbering waren in de Graftdijken actief en woonden daar ook. Henk Nibbering, die in de leer was geweest bij Piet Roemer, woonde aan de Grafterbaan. Henk was in het gelukkige bezit van land vóór z'n huis. Het was het land waarop later de aardappelbewaarcentrale werd gebouwd, omdat de verkoop van het land van de buren niet door ging. Henk werd uitgekocht door de ABC, en verwierf daarbij een baan als beheerder van de nieuwe aardappelbewaarplaats. Later verdiende hij wat bij als fietsenmaker. DeJongh Deze familie is kort aan het tuinieren geslagen. Dirk Muusz. (1857-1943), alias: 'Opa Loe- la', gehuwd met Geertje Cornelisd. Kroone (1890-1940), was de eerste die een spade in de grond stak. Naast postbode, afslager en koopman was hij tuinier op Graft. Zijn zoon Klaas trad in zijn voetsporen. Hij trouwde met Elisabeth Altman en na haar overlijden met Grietje Knegt. Ook zoon Johan Dirkz. gehuwd met Maartje Leegwater, was tuinier en woonde aan de Tuinbuurt in De Rijp. Hij had de vaste gewoonte om tussen de mid dag naar huis te gaan, wat de meeste tuinders niet deden. De kinderen van Jo en Maartje kozen een andere richting en vormden daarmee geen opvolgers, zodat de tuinderij van Jo de Jongh al snel stopte. Klijn In 1750 duiken de eerste 'Klijnen' op nabij Bovenkarspel. De derde generatie van deze familie, veldarbeider Klaas Klaasz. Klijn (1875-1959), trok met zijn vrouw, Grietje Cor nelisd. Heijnis (1880-1932), vanuit Zwaag naar Graft. Daar werden, begin 1900, de eerste Grafter Klijntjes geboren. Dochter Trien huwde met Piet Koning, en zoon Klaas huwde in 1934, als tuinder, met Trijntje Oudt. Klaas was een vrolijke man, die beweerde dat hij het meest verdiende als de boel doordraaide. Hoe dat te rijmen viel, vertelt de geschiede nis niet. De tuinderij hadden ze om de West', welke varend te bereiken was. Drie zoons traden in het voetspoor van hun vader. Klaas werd vanaf tuinder uiteindelijk de zetbaas van de ABC. Bep was eigenlijk degene die het bedrijf van zijn vader voortzette en ook het einde meemaakte. Piet ging al eerder een andere richting uit en zag meer in het beroep van vrachtwagenchauffeur. 156

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 160