Grasboer Naar alle waarschijnlijkheid ligt de oorsprong van de vroegste naamdrager in de Beem- ster. De eerste Grasboer, in de iyQ eeuw, werd in de wandeling ook wel kortweg 'Gras' genoemd. Vervolgens trok de familie naar de Purmer tussen Purmerend en Monnicken- dam. Zij laten in de 17'' en i8e eeuw hun kinderen namelijk in deze steden dopen. Verschillende nazaten trokken weer naar hun oergrond de Beemster, één tak ach terlatend in Ilpendam. Anderen zoch ten hun heil in Berkhout, Spierdijk en Hoorn. Maar een tak, uit de vierde gene ratie, streek, op het einde van i8e eeuw, neer in de Eilandspolder. Jacob Grasboer kreeg omgang met Lijsbet Deggering uit Graft. Uit deze verbintenis werden Si mon, Geertje en Manus geboren. Eerst genoemde Simon legde de basis voor de Grafter Grasboeren. In de zevende gene ratie bracht het zelfs zes tuinders voort. Echt een tuindersfamilie dus, waaruit verscheidene tuinders zijn voorgekomen, tot op de dag van vandaag. vlnr. Gerr it, Arie, Siemy Piet en Dirk Grasboer Kwadijk Pieter teelde als warmoezenier/tuinder in z'n eentje. Hij zag in 1894 het levenslicht in Graft. Zes generaties terug woonde zijn voorvader Pieter aan deTuinbuurt in De Rijp. De opvolgende geslachten hadden geen van allen tuindersbloed. De vader van Pieter, ook een Pieter (1865-1939), was barbier, maar is op latere leeftijd ook gaan tuinen (1921). Hij huwde met Aaltje Kunst uit De Rijp. Zij kregen twee zonen en twee dochters. Zoon Jacob werd brievenbesteller, maar zoon Pieter z'n ambities lagen in de Eilandspolder, hoewel hij be gon als veehouder. Hij huwde in de Beemster met Trijntje Hartog. Zij kregen een dochter Aaltje die trouwde met Klaas Otjes. Pieter was voorzitter van Coöperatieve Vereniging van Aardappeltelers "Ons Aller Belang" (O.A.B.) te Graft en aanspreker. Eijk Voor de familie Eijk moeten we teruggaan naar Duitsland, waar te Minden in 1760 Friedrich Heinrichs. Eijk werd geboren. Hij trok als seizoenarbeider naar Nederland en huwde in 1780 te Jisp met Antje Jacobs en vijf jaar later met Lijsbeth de Vries. Vanuit deze stamvader, wellicht landarbeider, volgen vijf generaties landbouwers, als we in de Beemster aankomen bij de tuinder/bouwboer Frederik Eijk (1879-1951) en Jannetje Ooms. Zij gaan na hun huwelijk in Graft wonen, alwaar Hendrik Eijk (1909-1981) ter wereld 151 -fl

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 155