De famillienaam Alles is een patroniem van Ale', en stamt oorspronkelijk uit Friesland. Echter de variant die we in onze omgeving kennen komt in iye eeuw al voor in de Beemster. De kinderen van Cor Alles, allen geboren in het begin van de i8c eeuw, blijven gedeeltelijk in de Beemster steken, maar de rest zwermde uit naar Schermerhorn en De Rijp. Zeven generaties na Cor komen we bij Cor Klaasz. Alles (1889-1967), gehuwd met Nel Schermer. Deze Cor ventte met de hondenwagen in olie, garen en band. In De Rijp kregen zij een dochter Trien en drie zonen: Klaas, Maarten en Cor. Van deze laatste (Correman) was het legendarische weer woord op de nogal W|| kromme regels die hij zette: Kromme regels benne langerMaar- ten is later bij Van A Gelder Papier gaan HMl werken. T komen uit een andere hoek gevonden Klaas (1755-1808), gehuwd met Antje de Haan. Zijn kleinkind Guurtje krijgt ongehuwd in 1852 een zoon die ze Gerrit van de Bos noemde. Niet zo maar, want ruim tien maanden later huwde ze in De Rijp hoogstwaar schijnlijk met de vader, Wilhelmus Gerritsz. van den Bosch en daar kwamen nog eens zes jongens en twee meisjes van. Guurtje nam haar zoon mee naar De Rijp die voortaan als Gerrit van de(n) Bos(ch) Twint door het leven ging. Deze Gerrit huwde met Guurtje de Wit. Naast twee dochters kregen ze een zoon Jan (1880-1950) die huwde met Anna Heijnis, waaruit weer zeven kinderen voortkwamen, waarvan twee zoons als tuinder hun leven hebben gesleten in de Eilandspolder. Uitspraak van Piet Twint (de Muit): "De beste jaren van ons leven hebben we doorgebracht met wroeten op niks an. We wazze niet wijzer. De lamilie Voogt in Graft vond brood in een klein gemengd bedrijfje, Cornelis Voogt, geboren op 25 september 1892, was de zoon van Jan Voogt en IJtje Rus. Cor zette het bedrijfje van zijn vader voort en huwde met, de anderhalf jaar oudere, Geertruida Koe man uit De Rijp. Hun bedoeninkje, een houten optrekje, stond tegenover het weeshuis in Graft. Het echtpaar kreeg in 1922 een dochter; het bedrijfje werd dus niet voortgezet. SBmmm

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 154