Bakker (De Rijp) De familie Bakker kwam van Den Helder. Ze woonden eerst op het Achterombuurtje en later in de noodwoning aan de Keizerbuurt. Johannes Bakker, alias: 'de Sleeprot', geboren in Spanbroek, was een Hjntuinder. Hij teelde bijvoorbeeld erwten, maar ook meirapen, een onbekend product voor het Ouweland. Daar kwam hij dan met een praam vol mee thuis. Hij had twee zoons: Piet (Pukkie) en Jan (Palitas) die hem niet hebben opgevolgd. Roelofsen Op tuinbouwgebied is de familie Roelofsen van importantie geweest. Niet alleen het aan tal nakomelingen, maar ook het feit dat vrijwel alle mannelijke nakomelingen in de grove tuinbouw werkzaam waren. Er voer zelfs een motorschuit met de naam 'De 8 Gebroeders'; de vader en ooms van Piet Aardebei: Siem, Karei, Piet, Jan, Jaap, Ko, Kees en Gerrit. [Door alle verbintenissen die werden aangegaan kwamen andere landbouwgezinnen naar Graft en De Rijp. Gerrit Roelofs(en) kwam vanuit West-Friesland (Andijk) naar De Rijp. Hij was de vierde generatie van landbouwers aldaar, als we Roelof Jans, geboren begin 1700, als eerste generatie beschouwen. Gerrit, geboren in 1831 te Medemblik en gehuwd met Antje Berkhout uit Zwaag, bracht twee dochters voort die met bekende namen van tuin dersfamilies trouwden. Ihecla keetje) huwde met een Verdonk, en Geertje met een De Vries. Maar Gerrit en Antje zorgden ook voor drie land bouwers Jacob, Jan en Pie- ter, waarvan de laatste twee vorm gaven aan behoorlijke Roelofsen stammen. Jan Roelofsen (1867-1941), alias: 'Ouwe Knurft', huwde met Marijtje Kaptein en kregen zeven dochters en twee zo nen die wederom tuinder werden. Jan huwde voor de tweede keer met Geertrui- HSSralfll Beemsterboer, weduwe frg van Cornelis Taam, waar- ^i van ze die nakomelingen meebracht naar Graft. Van de tien kinderen die Tecla Herman Roelofseny kleinzoon van Gerrity snijdt bloemen. Commandeur, de vrouw van Pieter Roelofsen (1871- 1943), ter wereld bracht, werden er vijf tuinder. Met de kinderen van Jan en Pieter, welke geboren worden rond de vorige eeuwwisseling, zitten we in de zesde generatie. Daaruit kwamen zes tuinders voort, die het einde van de tuinderij in de Eilandspolder meemaak ten. A SS '47 .K 1

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 151