meest noordelijk gelegen akker, staan schapen en Alpacas, en in het seizoen is daar ook de kanoverhuur. Siemjan en Agitte zelf zorgen er voor dat alles er spik en span uitziet. De gasten met een vaste stacaravan verzorgen elk hun eigen plekje, en Siemjan, die het groenonderhoud van de camping voor zijn rekening neemt, kijkt over hun schouder mee. Welgelegen is geen camping voor jongeren met kratten bier en harde muziek. Die groepen hebben ze in het verleden wel gehad, maar sinds de website in de lucht is, kunnen mensen ook veel beter beoordelen om wat voor soort camping het gaat. Op de vraag hoe ze de toekomst zien, zeggen Siemjan en Agitte: Als onze dochter Lin er zin in heeftkan zij het overnemenmaar we laten ons niet uitponden» zodat de mensen een eigen stukje grond kunnen kopen of hetzelfde, maar dan via een projectontwikkelaar. Dat is niet de bedoeling, en tegenover de gasten die hier voor duizenden euros hebben geïnvesteerd, kan je dat ook niet maken. Het neemt niet weg dat je wel een beetje in de wieg gelegd moet zijn voor dit werk. Tijdens het seizoen lopen er 250 tot 300 mensen rond. Agitte zegt hierover: Met zoveel mensen is er altijd wel wat. In het seizoen kan je nooit weg, er moet altijd één van ons tweeën thuis zijn. Met die toekomst lijkt het trouwens wel goed te zitten; Welgelegen is er helemaal klaar voor. In 28 jaar hebben Siemjan en Agitte een werkelijk schitterend bedrijf neergezet. Het nieuwste van het nieuwste is de door daglicht-collectoren gevoede warmteboiler, waarmee de douches - die nu nog op aardgas gaan - voorzien worden van warm water. Komend jaar worden deze collectoren ook in de kas geplaatst en aangesloten op een tweede boiler. Hierdoor kunnen het chalet, de receptie en een klein broeikasje ook 'gratis' verwarmd worden. Wat is er niet veranderd in die 50 jaar op dat kleine stukje Graft achter het raadhuis? In derdaad...de naam Welgelegen...en dat is het nog steeds.... in de Eilandspolder. 144

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 148