Met de facelift van de camping leek ook gelijk de weg omhoog te zijn gevonden. De leegstaande caravans werden ingericht en geëxploiteerd. In 1994 kon een aangrenzende kavel aan de zuidkant, van Freek en Tiny Eijk worden gekocht. Hierdoor kon het aantal standplaatsen uitgebreid worden met veertien. Helaas werd het veelbewogen jaar 1994 afgesloten met het overlijden van Aagje van Petten-Schoone. Ze werd 83 jaar. De kassen van Freek Ei ik Aangrenzend aan de camping, pal achter de Dorpsstraat van Graft, liggen sinds jaar en dag de kassen van Eijk. Geen kassen op rails, maar vast op een betonnen fundering. Het zijn er eigenlijk twee. Een uit 1955, en de ander uit 1926. Dit jaartal was al een keer voor bijgekomen, maar een ander belangrijk jaar - 1996 - nog niet. Dit was het jaar van een nieuwe mijlpaal in de historie van de camping. Freek Eijk had geen opvolging voor zijn bedrijf en door de goede verstandhouding tussen hem en de campinghouders, werden deze in de gelegenheid gesteld het land en de kassen over te nemen. Goed beschouwd moet dat 'campinghouders' eigenlijk enkelvoud zijn; de camping werd gerund door Agitte (51), Siemjan (54) werkte als gebruikswaardenonderzoeker, en later als product manager bij een zaadveredelingsbedrijf in Enkhuizen. Dit bedrijf had zgn. proef] velden in de Schermer. Overdag ging hij te werk en in het weekend en 's avonds ging allq tijd in de tuinderij zitten. I Alles wat er in die tijd in en om kas op de camping gebeurde aan teelt was hobbymatid en kleinschalig. Heel in het begin werd bij een flinke oogst er nog wel eens geveild, maar) MïKri mmmm

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 144