zijn aan de grillen van een gemeente of een planologische dienst, vergden veel veerkracht. Het kon zomaar voorbij zijn. Dat er inmiddels voor duizenden guldens geïnvesteerd was aan bv. het toiletgebouw, daar werd eigenlijk zomaar aan voorbijgegaan. De gemeente had hier een beetje een handje' van. Tuinder Piet Roelofsen (de Baron) kreeg in diezelfde periode ook een vergunning voor maar vijf jaar, nadat hij zwaar had geïnvesteerd in een kas van iooo m2. Met het opgeven van de tuinderij was de camping samen met het sigarenwinkeltje nog de enige bron van inkomsten voor de Van Pettens. Het zal geen vetpot zijn geweest. Boven staande luchtfoto uit 1970 laat het aantal huisjes en stacaravans makkelijk tellen. Als het er dertig zijn, is het veel. Buiten het seizoen werd de rolkas omgetoverd tot caravanstalling om zoveel mogelijk inkomsten te genereren. De jaren verstreken, Graft en De Rijp gingen samen, de Eilandspolder kwam als tuin bouwgebied volledig op zijn oor te liggen, en de vergunning om een camping te exploi teren was er nog steeds niet. Toch gingen Bram en Aagje onverdroten door. Wat konden ze anders..? Welgelegen 2.0 In de jaren tachtig belandde Nederland in een economische crisis en dit werd ook merk baar op Welgelegen. Bram van Petten was inmiddels de tachtig gepasseerd, maar kon het niet over zijn hart verkrijgen de camping op te doeken. De band met de mensen en de investering die zij hadden gedaan met de stacaravan, waren toch dingen die je niet zomaar overboord kon zetten. Maar de 'loop' raakte eruit, er stonden verschillende wagens leeg en om niet nog meer klanten te verliezen, werd het stageld niet verhoogd. Maar zoals zo vaak, als de nood het hoogst is, is de redding nabij. Die redding kwam in de vorm van Brams kleindochter Agitte Wonder en haar echtgenoot Siemjan Vethman. Het is 1988 als zij het spreekwoordelijke roer overnemen. Ze troffen een camping aan met 50 stacaravans, waar kamperen nog in de meest ultieme vorm werd bedreven. Van elektri citeit - in deze tijd toch wel gemeengoed op de gemiddelde camping - was tot 1992 geen

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 142