Op Graft, bij Van Petten, leek dit niet echt te spelen. Niemand kon tegen die vooruitgang zijn, hoewel het soms ook weer extra werk met zich mee kon brengen. De grond onder de inmiddels 1500 vierkante meter glas werd niet meer nat door de regen, dus het nathouden werd een handmatige klus. Door een reisje naar het Westlandse kassengebied zag Bram hoe men het daar oploste. Niet veel later hadden de kassen in Graft ook een beregenings- installatie. In laatstgenoemd jaar stond er dus een - voor die tijd - modern glastuinbouwbedrijf achter het Grafter raadhuis. Bram van Petten was 56 jaar, en de toekomst lachte hem tegemoet, althans zo leek het. Het zou echter weldra anders worden.... Tuinder, raadslid....en campinghouder Wat speelde er zoal in het Nederland van de jaren zestig? Men kwam langzamerhand tot het besef dat er meer was; werken(tot je erbij neerviel) kwam niet meer op de eerste plaats. Begrippen als vrije tijd, vakantie en recreatie deden hun intrede. We schrijven nog steeds 1961 als Geertje Blaauw een vergunning aanvraagt om op de Broederhoeve in Noordeinde een kampeerboerderij te beginnen. De gemeente Graft wint advies in bij de Nederlandse Kampeerraad. Er is zoveel voorbehoud dat het niet eens op een Aq'tje past, maar als mevr. Blaauw zich hier aan houdt, is het geen probleem. De ge meente Graft heeft zomaar een kampeerterrein(tje) binnen haar grenzen. Bram van Petten zal dit slechts ter kennisgeving hebben aangenomen, want als tuinder had hij er in feite niets mee van doen. Hoewel hij 'druktes' genoeg moet hebben gehad, trad hij in juni 1962 toch toe tot de ge meenteraad van Graft als afgevaardigde van 'Plaatselijk Belang'. Het hoe en waarom hiervan is niet duide lijk. Misschien was hij altijd al politiek geën gageerd, maar lieten zijn werkzaamheden het tot dan niet toe. Zeker is dat het hem niet om die fl. gulden toeslag het bijwonen van een raadsvergadering zal zijn gegaan. Of het een zware belasting zal zijn is 27.50 voor De raad van Graftmet Bram van Petten als 2e van rechts overigens vraag, want, zonder laatdunkend over deze functie te willen doen, de beschikbare notulen laten zien geweest ook de 134

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 138