Transport uit 1901 Een oud transport uit 1901 laat zien dat in dat jaar notarieel werd vastgelegd dat Jan Brugge een huis, schuur, erf, stal, boomgaard en weiland kreeg toebedeeld. Alles bij elkaar bijna een halve vierkante kilometer, waar hij (slechts) 1450 gulden voor neer moest leggen. De kadastrale nummers zijn in de loop der tijd veranderd, maar het lijkt erop dat de in de akte genoemde opstallen zijn gelegen aan Graft 10A (tegenwoordig Raadhuisstraat 33). Jan Brugge stond in het bevolkingsregister te boek als vleeshouwer, en tuinieren deed hij erbij' op het stuk grond ten oosten van de Raadhuisstraat. Na zijn dood in 1920 namen zijn zoons Barend en Baltzer het (tuinders)stokje van hem over. Het hoe en waarom is niet geheel dui delijk, maar met de dood van hun moeder Maartje |SjjLra Brugge-Smit, in april 1927, lijkt voor de broers de lol f. van het tuindersbestaan af Niet veel later werd het jancj jn de etalage gezet. Toen dit Bram van Petten ter ore kwam, beschouwde hij dit als de kans van zijn leven. Volgens de overlevering spoedde hij zich naar de nota ris die belast was met de verkoop. Deze was echter niet thuis en men adviseerde hem naar huis te gaan en later terug te komen. Bram liet zich echter niets aanleunen, en verkoos een lange zit. Een wijs besluit, zo bleek, want al snel diende zich nog een gegadigde aan in de persoon van buurman Bark. De notaris was laat thuis, maar Bram zat er nog steeds. Als eerste kandidaat kocht hij een stukje grond schuin achter het oude raadhuis van Graft. eekstein Er is echter ook nog een tweede lezing...in een oude hy potheekakte valt te lezen dat Cornelis van Petten, de va der van Bram, in respectievelijk 1925 en 1928 (ook) al land kocht. Een van die stukken - toentertijd kadastraal bekend als sectie B 1070 - is waar vroeger de rolbak gedeeltelijk op lag, en heden ten dage het kampeerveldje is gesitueerd. Het lijkt er dus op dat het door Bram gekochte land een uitbrei ding was op het bestaande - reeds door zijn vader verworven - land was. Een kadastraal nummer blijft een lastig ding; zo worden ze gebruikt, en zo kom je ze nooit meer tegen. H°ofdso rente Schijnende Zmmy\

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 132