rest niets mocht doen. De voornamelijk Amsterdamse kopers namen dit ter kennisgeving aan en dachten: Dat zullen we nog wel eens zien"In eerste instantie verkocht Verdonk de landjes bij Schermerhorn en Grootschermer, dus toenmalig burgemeester Driessen van die gemeente kreeg er als eerste mee te maken. Hij bleek al snel persoonlijk geen voorstander van deze ontwikkelingen in de Eilandspolder en werd hierin gesteund (en gestuurd) door het Provinciale bestuur in Haarlem. Eerst had hij al moeten toestaan dat het P.E.N. het via de Kroon voor elkaar had gekregen om de oostelijke Eilandspolder te mogen Vervui len met veertig meter hoge elekt ric iteitsmasten, en nu zou dit prachtige stukje natuurgebied ook nog overspoeld raken met Amsterdam mers en hun bootjes, tenten en huisjes. Bij de Lei onder Driehuizen had iemand het on zalige idee opgevat om er een jachthaven te beginnen. Dat de burgemeester het niks vond, stak hij niet onder stoelen of banken, en om een en ander tegen te gaan, werd in allerijl een bestemmingsplan in elkaar gedraaid. In juli 1966 verschenen er van Sam ook advertenties in de Telegraaf, en vanaf dat moment ging het helemaal los met de verkoop, er was geen houden meer aan. Ondanks dat de gevestigde orde veel te laat reageer de op wat er allemaal speelde, zou de heer Driessen samen met burgemeester Over de Linden van Graft- De Rijp een geheel nieuwe betekenis gaan geven aan de uitdrukking een gebied 'te vuur en te zwaard verdedigen Alles werd uit de kast gehaald om 'die Amsterdammers' zoals de nieuwe eigenaren van de landjes genoemd werden, een voet dwars te zetten. Het begon met bijna kinderachtige plaagstootjes: zo bakende Verdonk het te verkopen land af door wilgentakjes in de grond te steken. De gemeente stuurde iemand om die er weer uit te trekken zodra hij weg was. Maar het ging verder: zo was (of kwam) er de kampeerverordening die dagrecreatie wel toe stond, maar overnachten niet. Later - in 1974 - keurde Gedeputeerde Staten het door de gemeente Graft-De Rijp voorgestelde be stemmingsplan 'Landelijk Gebied' goed. In dit plan 104 Grond te koop vanaf f 1.- per min een polder met prachtig natuurschoon en rijk viswater, nenaamd de FiUndspoldetWist u dat Sam daar het paradijs op aarde heeft gekocht. De engel is verdreven. Daar kunt u bebossen en beplanten, tussen patrijzen en fazanten. Ontspanningsbureau Grafterbaan 40 - Graft Telefoon 02997 - 580 Zeg maar ja tegen het leven en kom eens praten met Sam Sam Ver donk

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2016 | | pagina 108