se vingerhoedjes, kledinghaken en een bij zondere, i9e eeuwse porseleinen pijp met een persoonsnaam. Samen hebben we de pot naar Sjek Ven huis gebracht die het geheel verantwoord en museaal gerestaureerd heeft, zie foto. Volgens Sjek, die een deskundige had ge sproken, was het niet zeker of de tuitpot uit Pingsdorf kwam. Maar waar vandaan dan wel? Vermoedelijk toch uit het Rijnge bied bij Keulen. Mij maakt het verder niet uit, het blijft een mooie tuitpot met een bijzonder vondst- verhaal. weer eens in de polder geschaatst kan worden. Als u dan over de Gouw naar het noorden op dorpentocht gaat, bedenk dan dat er ooit, in een ver verleden, links en rechts van de Gouw een lang dorpje van schamele hutten lag. Scirmere, een dorpje dat het moest afleggen tegen het waterge weld, en waarvan de bewoners meer dan 800 jaar geleden al die sloten hebben ge graven hebben. Sloten waar wij nog steeds schaatsplezier aan beleven. En waaruit zo nu en dan een mooie scherf boven water komt. Peter Eggers Nu het weer winter wordt hoop ik dat er Ik geef de pen over aan Mark Smit De museumwinkel Het winkelassortiment heeft aantrekkelijke artikelen om cadeau te geven, waaronder een vitrine die geheel aangevuld is met o.a. replica's van i6e - en 176 eeuwse majolica, o.a. tegeltjes, schaaltjes en blakers. Een greep uit: De boeken: - Een dorp in de polder, van Van Deursen - Langs de deur en andere verhalen over De Rijp door Hans Keuning - Op walvisjacht naar Spitsbergen - Anno 1644; Kerk Oost-Graftdijk 2010 - Leeghwater en het Haarlemmermeer - Diverse uitgaven het historisch tijdschrift van de OHV De Kroniek - Polderlands Glossarium van Waterstaattermen - Fotoboek van Koningsdag in De Rijp - Het Westfriese erf op 't hek staat open - 't Walvisvaarders Huisje - Tegel ABC boekje Nieuw Boek Prijs 19,50 14,50 29,50 12,50 15,00 2,00 19,50 7,50 7,50 9,95 8,50 a De jeugdboeken: - Gouden boekje, o.a. De Brandweermannetjes - Assortiment Mini Gouden Boekjes - Mette en de grote brand, Peter Smit - De strijd om de Beemster, Peter Smit -Jacht in de Walvisbaai, In handen van piraten en levende kanonskogel - De Walvis 6,50 1,50 10,95 12,90 9,00 12,50 54

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 55