ander mij voor was geweest. Hoe verder? Hoe maken we het weer tot één geheel? Ik kende Cor. In 2004 hebben we samen r-9; iiT met de detector gezocht bij dijkwerkzaam- heden Zijn collectie van bodemvondsten had ik al eens bewonderd, daar zat wel veel ko- gelpot materiaal tussen, maar niet iets wat leek op mijn Pingdorfspot. Na het museumbezoek thuisgekomen ben ik direct naar het'zolderdepot' gegaan en het was nog flink zoeken naar de doos met de juiste scherven. Anneke, mijn vrouw, moppert wel eens "wat moeten we toch met al die scherven op zolderMijn reactie was dan: "als ik er niet meer ben, dan mag van mij alles terug in de Gouw". Dat is voor later zorg, nu had het bewaren zin gehad. Ik was opgewonden. Met tape heb ik de scherven aan elkaar gezet, foto's gemaakt en die vergeleken met de foto van de bo venkant in het museum. Nu wist ik het 100% zeker, het hoorde bij elkaar, het was een grote Pingsdorf tuitpot. Cor werd die zelfde avond gebeld en ik heb hem plompverloren verteld dat ik de rest van zijn tuitpot gevonden had. Zijn reac tie was er een ongeloof: "dat is niet moge lijk Maar nadat ik hem over de vindplaats vertelde en de foto's had gemaild, begreep hij ook dat we samen, met een tussentijd van 11 jaar, een 800 jaar oude tuitpot uit sloot ge haald hadden. Cor had zijn scherven in 2008, net als ik,ook toevalligerwijs gevonden en van de slootbo dem omhoog gehaald. Net in de tijd dat ik mijn zoeken naar het ontbrekende deel opge geven had. Aan het eind van de tentoon stelling, 23 maart 2014, heb ben we samen met Jenny Mulder, Cor, zijn vrouw Letty, Jean Eybergen en ondergete kende de vitrine geopend. Voorzichtig hebben we de twee stukken op elkaar gezet en ja, na ruim 800 jaar paste het nog steeds. Er ontbraken nog wel een paar scherfjes, maar de kruik was goeddeels compleet. De tuitpot is 36 cm hoog en 28 cm breed. Een voorraadpot voor melk? Beiden wilden we de tuitpot wel in de ei gen collectie hebben, sowieso moest hij dan nog wel deskundig gerestaureerd worden. Cor met zijn bovenkant had ontegenzeg gelijk het mooiste gedeelte gevonden, en hij was ook bereid de tuitpot te laten restaureren. Daar kwam bij dat deze gro te tuitpot beter past in zijn collectie van vroeg Eilandspolderaardewerk. We kwamen snel tot een oplossing: in ruil voor mijn deel kreeg ik van hem een serie mooie metalen bodemvondsten. i6eeeuw- 53 Peter Eggers (links) en Cor Klinkhamer showen de pot S.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 54