In de maand november gaan wij - tradi tiegetrouw - een mooi seizoen feestelijk afsluiten met het bestuur en alle gastvrou wen en - heren, schippers en vrijwilligers achter de schermen.Met zoals gebruikelijk, een mooi middag- en avondprogramma. Dit jaar in de middag een bezoek aan het Huis van Hilde. Dit is het nieuwe archeolo- giecentrum van de provincie Noord-Hol land. Tijdens het avondprogramma staan wij stil bij het afgelopen seizoen en gaan wij genieten van een warm buffet. Eind november hebben wij weer een boe kenmarkt in ons museum. Daarnaast zijn wij bezig met het voor bereiden van ten toonstellingen voor het nieuwe seizoen. Volgend jaar start het seizoen met een gro te tentoonstelling over molens. Voor een andere tentoonstellingen heb ben wij al enige tijd contact met de heer Pieter Tichelaar. Hij is bezig met een aan tal publicaties over met name majolica. Een van deze publicaties moet het nieuwe handboek worden voor archeologen, ver zamelaars en andere geïnteresseerden in majolica. Wij willen bij de presentatie van dit boek graag een grote majolica-ten- toonstelling houden in ons museum. Wij hebben daarvoor al contacten gelegd met alle verzamelaars uit onze omgeving. Dit betekent tegelijkertijd dat wij weer stuk ken uit onze eigen collectie kunnen tonen. Uit het voormalig gemeentehuis willen wij een grote vitrine verhuizen naar ons mu seum. Deze krijgt dan een vaste plaats in de grote tentoonstellingszaal en komt dan mooi van pas voor de bovengenoemde tentoonstelling. Wat speelt er nog meer? Als bestuur zijn wij bezig een nieuw be leidsplan voor de periode 2016 - 2020 op te stellen. Begin volgend jaar willen wij weer mee doen met NL Doet: dan willen wij een aan tal klussen aan het gebouw en het muse umterrein uitvoeren. Verder willen wij onze website toegankelij ker maken voor verschillende typen smart- phones en streven we naar een goed wifi -verbinding in het museum. En de zonnepanelen zijn geplaatst bij het museum waardoor'het dagelijks besparen op de energiekosten is begonnen'. Aldert Pilkes Bestuur en beheer/conservator van Museum In 't Houten Huis wenst U 366 dagen met gezondheid en geluk in het nieuwe jaar én mooie museale mo menten. 47 HÜHH Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis Van de voorzitter

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 48