het dan mensen Langs de /andelen, sterbrug. kleine 80 n die een y van uw er zoveel jkomstig- eling dat den wor- androng, at moest in boek- oorzaak jfsels, die neer over den hun eten op- ?en beeld 1 geleden ipenende facet van ^root be- e kennen jebeurte- ie 80-jari- mensen 1 houden m enkele literatuur ~>a!s u dat Ook van hoe een acob van Lennep of De Historie van Sara Burgerhart van Betje Wolff en Aagje Deken diepe in druk op mij maakte. Dankzij internet kon ik de oorspronkelijke tekst terugvinden, waarbij het mij opviel hoezeer de manier van schrijven veranderd was in de laatste paar eeuwen. Ik merkte dat ik bij het herle zen voortdurend bezig was de tekst in ei gentijds Nederlands over en andere verhalen verteld door te zetten. Op die manier kwam bij mij het idee op om het dan ook maar eens zo op te schrijven. Ik ontdekte dat ik dat heel leuk vond om te doen en bovendien hoopte ik dat de huidige jeugd nu ook weer geïnte resseerd zou raken in de oude lite ratuur. Te- meer daar ik in contact kwam met een website, waar men graag deze herta lingen wilde publiceren. Ik zag dat u inmiddels zo'n 40 titels hebt ver werkt Worden ze ook gelezen? Dat is iets wat ik niet weet. De webmas ter kan alleen maar zien hoe vaak de site bezocht wordt. Maar dat is wat anders dan lezen. Ik weet wel dat de Louis Couperus Stichting op een symposium aandacht heeft besteed aan mijn hertalingen van verschillende boeken van Couperus. Maar dat is ook alles. Krijgt u dan nooit het gevoel van: waar doe ik het allemaal voor? Dat gevoel is mij heel vertrouwd. In mijn werkzame leven als musicus heb ik heel veel gecomponeerd en muziek bewerkt voor kinderen en amateurs. Veel daarvan is uitgegeven. Zelden hoor ik dat het ook gebruikt wordt. Voor mij is toch heel be langrijk, dat ik zelf geniet van het creatieve proces dat er aan ten grondslag ligt. Voor een mens is niets zo goed als creatief zijn. Op welk gebied dan ook. Dat is een over tuiging die ik mijn hele leven al met mij draag. Niet voor niets heet het instituut dat ik in Assen gestalte heb gegeven Instituut voor Creatieve Ontwikkeling. Schrijft u nog veel? Het is inmiddels wel minder geworden. En als ik het doe leg ik mij toe op het schrijven van, wat ik noem, Ultra Korte Verhaaltjes. Het is een uitdaging om in het bestek van 100 tot 150 woorden een compleet verhaal tje te schrijven over de meest eenvoudige voorvallen. Ik ben altijd al iemand geweest voor de korte baan. Een roman schrijven heb ik nooit geambiëerd. Misschien wel omdat ik daar in wezen te lui voor ben. Intussen konden wij vaak gebruikmaken van de historisch interessante verhaaltjesdie u schreef. Enkele daarvan zijn al in onze Kro niek opgenomen. En de laatste tijd ook op de website van de Oudheidkundige Vereniging Het Schermereiland. Dat was voor mij ook weer inspirerend en ik ben blij dat die mogelijkheid bestond en nog bestaat. Maar gezien mijn leeftijd is het logisch te verwachten, dat ik het mees te nu wel verteld heb. 46 Russen n De RiÏP Hans Keunvng

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 47