De fabriek eind jaren zestig strueren, naar het voorbeeld van pakhuis Klaas Blaauw en het pand van Van Aken. Een calculatie van het plan gaf echter een wending aan de plannen. Aangezien elke portemonnee een bodem heeft, werden de plannen aangepast. De grootste veran deringen zijn inpandig uitgevoerd. Eigen lijk is het totale binnenpand op de schop gegaan en is alleen de originele kantoor deur, inclusief 'uitbetaalluik', behouden gebleven, en doet nu dienst als kamerdeur. Uitwendig zijn de aanpassingen veel min der drastisch uitgevoerd. De grootste aan passing in de noordgevel is de ingang, In 1992 en 1994 is de voorgevel van de fabriek veranderd. De stalen ramen op de begane- grond zijn verwijderd en de borstweringen zijn doorgezaagd, waardoor er ramen tot op straatniveau ontstonden. Dit gebeurde ook met de trapopgang, waarmee de toe gang tot de winkel ontstond. Achter de witte reclameborden gaan de aanhelingen schuil. De contouren van de westgevel zijn voor het oog nauwelijks zichtbaar aangepast. Alleen de gevelwand boven het voorma lige laadstation verraadt de dichtgemet selde deuren, en in de zuidelijke hal geldt hetzelfde voor de geblindeerde ramen. Inmiddels zet Siems zoon Peter de activi teiten voort onder de naam:"Borst Wonen Martin Dalenberg Bronnen: Regionaal Archief Alkmaar; archief OHV Het Schermereiland; Rijper Nieuws- en Advertentieblad en archief Martien Verkerk. Fotomateriaal: OHV, M. Dalenberg en Peter Borst. Met dank aan Peter Borst en Eric Berk hout.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 42