raaaaiss*; .'iaggg ra ZOEKPLAATJE ...EN MEER Toen Jan Deckwitz uit Uitgeest de juni-Kroniek las, maakte de foto achterin - van Schip per Visser op een van zijn schuiten in de Kralingergracht - weer herinneringen bij hem los. Het was voor hem reden de pen op te pakken en deze herinneringen aan het papier toe te vertrouwen. Naar aanleiding van de foto uit de jaren vijftig op bladzijde 53 van De Kroniek van juni 2015. te voorkomen dat de kolen door het zon licht groen kleurden. Dat mocht niet. Waar kwam Dirk Veenman met zijn producten vandaan? Ik herinner mij dat hij land had ten oosten van het pad dat van de draai brug bij het Rolderspad naar't vlotje liep. Op dit stuk grond stond bij de Ringsloot een ijzeren Bosmanmolentje. Dirk had ook land aan het Buizendijkje, het lange stuk liep van de hoek bij 't Vlotje bijna tot aan de andere hoek van de dijk, een paar hon derd meter naar het westen. Er stonden ter hoogte van het voetbalveld van AVV kas sen op de tuin. Veenman was met zijn vlet over de Balkenhavens langs het 't Vlotje en over de ringsloot naar'Schipper Vissers'ge- Voor zover ik mij herinner. De op de foto afgebeelde personen zijn inderdaad Dirk Veenman, Siem Visser en schipper Jelle Klompenmaker. De zoon van Dirk Veenman die rechts in de laagliggen- de vlet naast de Koophandel staat is Henk Veenman. Er is meer te vinden op de foto: in het ruim van de boot staan kisten. Op de luiken erboven staan eveneens kisten, vei- lingkisten. Maar wat zit er in? Het oogt wat rommelig boven de randen. Ik vermoed dat het om bloemkool gaat die afgedekt is met losse bladeren. Dit werd gedaan om

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 18