J.M. van Wel-Karbet Tijdens haar afscheidsspeech memoreerde erne W.M.J. Denie (1991-1999) Ten tijde van dat overlijden had Graft-De Rijp al vijfjaar een nieuwe bestuurder. Het betrof de toen 50-jarige Wim Denie, die hiervoor wethouder was in het Gelderse Ubbergen. Een aimabele Bourgondiër, die beantwoordde aan het (cliché)beeld van de gemoedelijke en an het leven geme ende Limburger, aar ook zijn wieg tond. Het burge- ieesterschap van raft-De Rijp waren eerste echte ijn chreden be- op tuurlijk niveau, en eel is daar niet op pan te merken ge- eest. Acht jaar en einig spraakma kende ontwikkelin- en verder, vertrok ïj toch wel wat on verwacht naar het Limburgse Swalmen om daar wederom burgemeester te worden. Zijn volgende en laatste post- Moerdijk - leek hij zonder kleerscheuren door te komen. Op 3 januari 2011 maakte hij be kend spoedig op te willen stappen als burgemeester. Een onverwachts besluit onder het mom van zijn gezondheid, maar - volgens insiders - vooral vanwege het zogenaamde Vendrik-effect, waardoor ambtenaren die na hun 65ste doorwerken, aanzienlijk minder pensioen ontvangen dan ambtenaren die vóór die leeftijd stop pen. Twee dagen na zijn besluit, brak er in Moer dijk een enorme brand uit bij een chemisch bedrijf, en werd burgemeester Denie nog even (tegen wil en dank) landelijk nieuws ze nog aan het feit dat haar met Graft-De Rijp een 'rustige gemeente' in het vooruit zicht was gesteld. Ze noemde dit 'een ge weldig misverstond vanwege het feit dat zijn optreden tijdens deze brand door niet iedereen als 'sterk' werd ervaren. Terecht of niet, het leverde hem uiteindelijk een (nog) voortijdig(er) vertrek op. Oud- burgemeester Denie lijdt aan de ziek te van Parkinson en is momenteel woon achtig in het Limburgse Swalmen. J.M. van Wel-Karbet (1999-2000) Graft-De Rijp zat na het vertrek van Denie zonder burgervader, en om geen over haaste beslissingen te hoeven nemen, werd een waarnemend burgemeester aan gesteld: Hanneke van Wel-Karbet. Hiermee kreeg het dorp eindelijk de in het verleden zo fel begeerde CDA-burgemeester. Maar omdat we inmiddels bijna een nieuwe eeuw ingingen, leek dit allemaal een stuk minder belangrijk te zijn geworden. Het was van mei 1999 tot februari 2000 een zeer kort optreden te noemen, en ondanks dat gedacht werd dat het waarnemerschap zou worden omgezet in een permanente aanstelling, vertrok ze naar Wervershoof. 15

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 16