Bij het werkstuk zelf komen vragen naar boven als: Waarom koos Hans Stuffers nu juist het raadhuis van Graft als afstudeer project? Hoe is het werk precies tot stand is gekomen? Hoe vaak is Hans naar Graft ge gaan om daar te schetsen? Heeft hij foto's gemaakt of gewerkt van andere bestaande tekeningen? De dochters van Hans heb ben in de archieven van Hans gezocht naar antwoorden, maar daar niets over terug gevonden. Het Grafter raadhuis bood ech ter alle ele men ten om tot een succesvol af studeerproject te komen. Een prachtig historisch pand met een rijke geschiede nis vol met architectonisch detail waar een student bouwkunde zich in kon uitleven. De student bouwkunde heeft zich op de Academie van Bouwkunst te Amsterdam verder ontwikkeld. Hans was enkele jaren werkzaam bij Architectenbureau Prof. Ir. H.T. Zwiers te Haarlem, later bij een Ge meentelijke Woningdienst. Hij sloot zijn werkzame leven af als hoofdarchitect bij de Rijksgebouwendienst te Den Haag. TENTOONSTELLINGSAGENDA Museum In 't Houten Huis: Tot en met 11 oktober 2015 - Het beste van Stad en Land, Handel en Vervoer door de eeuwen heen. De fusie van Alkmaar, Schermer en Graft-De Rijp tot de nieuwe gemeente Alkmaar is een feit. Er is samenwerking gezocht met het Stedelijk museum te Alkmaar en het Molenmuseum te Schermerhorn om gedrieën aandacht te besteden aan het beste van stad en land. Wij hebben gekozen om het thema 'Handel en Vervoer, door de eeuwen heen' uit te wer ken. Ondertussen hebben vele leerlingen van de basisscholen een educatief programma gevolgd, waarbij zij de vervoersmiddelen door de eeuwen heen hebben bewonderd en zich mochten wagen aan het wegen in de'Waag'en het laden van een schuit. Openingstijden museum: t/m 15 oktober dinsdag t/m zondag 13.00 -17.00 uur. Vanaf 16 oktober alleen op zondag open van 13.00 -17.00 uur. Tijdens de kermis in De Rijp - op 18,19 en 20 september- is het museum gesloten. Museum In 't Houten Huis,Tuingracht 13,1483 AP De Rijp www.houtenhuis.nl. Volg ons ook op Twitter: www.twitter.com/@mushoutenhuis Raadhuis Graft: Tot en met 11 oktober 2015 - Geschoold in Graft. De komst van de'Brede School' in De Rijp betekent het einde van onderwijs in Graft. Dit feit is aangegrepen om de onderwijshistorie van het dorp op de schooltafel te krijgen. In onze tentoonstelling voor het seizoen 2015 is te zien waar en hoe vele Grafters en ook sommige Rijpers zijn geschoold. Openingstijden Grafter raadhuis: zaterdag en zondag 13.00 - 17.00 uur. In het Monumentenweekend, 12 en 13 september, is de toegang gratis. 52 Q 9

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 53