'De thuiskomst van een schilderij', zo noemt de familie Stuffers de overdracht van een pentekening/aquarel aan het mu seum 'In 't Houten Huis. Een telefoontje Ineke Marijke Stuffers bij de aqurel van hun vader in het raadhuis van Graft van Ineke Stuffers naar de conservator/ beheerder J. Mulder was het begin om het werkstuk van architect Stuffers, na 66 jaar, terug naar Graft te brengen. Hans Stuffers (1921 - 2013) tekende in 1949 het raadhuis van Graft als afstudeerpro ject van de masterclass Architectonische Vormleer aan de Technische Hogeschool te Delft (tegenwoordig TU), Afdeling der Bouwkunde. Hans was als architect, en later als hoofd architect, bijna 30 jaar verbonden aan de Rijksgebouwendienst in Den Haag. Als be wonderaar van oude, maar ook moderne architectuur, tekende en schilderde hij veel stadsgezichten en gebouwen. In het begin was zijn werk precies en heel gede tailleerd. De met kleuren ingewassen pen tekening van het raadhuis van Graft is daar een goed voorbeeld van. Hans gaf daar (tot voldoening van zijn leermeesters) blijk van zijn liefde voor de architectuur, zijn oog voor detail en zijn tekentalent. Naarmate hij zich ontwikkelde als kunstenaar werd zijn werk abstracter. De schetsen werden gemaakt met lossere halen. Dat was ook het moment dat hij overging op olieverf. Zijn favoriete onderwerp, architectuur, werd met vlakken en lijnen abstract weer gegeven. De pentekening/aquarel heeft altijd in het huis van Hans Stuffers gehangen als een tastbaar icoon. Na zijn overlijden, vonden zijn twee dochters Ineke en Marijke, dat er maar één goede plek voor was en dat was in het raadhuis zelf. Op 16 juli 2015 werd het schilderij naar Graft gebracht door een delegatie van de familie Stuffers. Tijdens de koffie werd het werkstuk voorzichtig uitgepakt en door Jenny Mulder dankbaar in ontvangst genomen. Prachtig ingelijst pronkt het tussen de oude spanten van het raadhuis op de eerste verdieping. Ge kozen is voor de westgevel, omdat daar het minste schadelijke zonlicht is geme ten. Vanaf de plek van de burgemeester aan de voormalige bestuurstafel kijkje er recht op aan. "Het schilderij is na 66 jaar thuisgekomen; een bijzondere gebeurte nis", aldus Ineke en Marijke Stuffers. S 1 51 mm IV s (WUbd ■I Thuiskomst van een schilderij

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 52