'et zijn n. Een V prijs >/fe. Ik schrijf dit voorwoord tijdens de laatste dag van mijn vakantie. Vol met activiteiten voor het museum. Om te besparen op ons energieverbruik komen er zonnepanelen bij het museum en zijn wij - op proefbasis - begonnen om over te schakelen naar led verlichting. Op 20 juli was er een bijeenkomst met onze vrijwilligers waarbij van gedachten werd gewisseld over wat er goed gaat, en wat er aandacht nodig heeft. Deze keer op een bijzondere plek, op de museumboot Maria Lijntje tijdens een boot tocht. Het weer werkte mee en het was een nuttige en aangename bijeenkomst. eeuwenoude traditie in ere hersteld door het ophangen van een walviskaak in het raadhuis van De Rijp. En was er de tentoon stelling BoordenTroan en Blubber' of 'Wal visvaart door de eeuwen heen'. Waarmee wij aandacht hebben gegeven aan de uitbrei ding van onze walvisvaartcollectie door de overdracht voorwerpen door het Scheep vaartmuseum in Amsterdam.en uit de voor malige collectie van het Zuiderzeemuseum. opsgezinde ?t Jan Boon vrouw met p het oude Dit jaar is de aandacht voor dit thema ge continueerd middels een samenwerkings verband met het Scheepvaartmuseum. Dit betekende een lange reeks van activiteiten in de maanden juli en augustus. In het mu seum: Walvisvaartpuzzels, het Moby Dick- spel, het Rijper ijsbalspel, het electrospel en allerlei kleurplaten. Maar ook activiteiten zoals: schilder een walvis op een bordje, maak een animatiefilmpje met een walvis, varen met de museumboot met verteller aan boord, een walviswandeling en met gids door De Rijp, als een echte walvisvaar derzeemansknopen maken. Daarnaast heb ben in het kader van deze samenwerking Jenny Mulder en Gervien Pielage op 29 juli een gastcollege in het Scheepvaartmuseum gegeven over de Rijper walvisvaarders. Samenwerken met de Museummolen en het Stedelijk Museum Alkmaar, is ook van toepassing op de tentoonstelling 'Het beste van Stad en Land, Handel en vervoer door de eeuwen heen' Daar is veel belangstelling voor ook vanuit het onderwijs: al ruim 400 schoolkinderen hebben de tentoonstelling bezocht. Dus als u nog niet bent geweest: idee om dit (met uw museumkaart) te doen Vanaf 1 januari hebben wij het beheer over de'historisch voorwerpen van de voormalige Gemeente Graft De Rijp' waaronder de 'Jan van der Heyden brandspuit'. Het was nood zaak deze te conserveren en dat is ook ge beurd. Wij zijn nu in gesprek met de gemeen te en de VW om de klimaatomstandigheden in de Waag te verbeteren zodat dit kwetsbare object beter wordt bewaard. Een vakantie waarin ook plaats was voor mu- seumbezoek. Een paar jaar geleden hebben wij het gemak van de museumkaart ontdekt, en daar maken wij volop gebruik van. Deze kaart is ook voor ons museum belang rijk: wij zien dat wij steeds meer bezoekers ontvangen die een museumkaart hebben en zij met regelmaat terugkomen als er iets nieuws wordt getoond. Dat kan een nieuwe tentoonstelling zijn, maar ook een belang rijke aanwinst (zoals de theebus onlangs!). In 2014 kwamen er 2314 volwassenen en 82 kin deren met een museumjaarkaart. :e oogopsiat t op de gren lijp, in ooste ng. Maar he oogt wel wa loopt in eer g), en achte' Ie Zevenster?? er liggen, ef en en bosje-s. In 2014 was er speciale aandacht voor 'ons walvisvaart verleden: wij hebben toen een raz Bulletin van het Museum "In't Houten Huis Van de voorzitter.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 51