Nieuw boek Nieuw boek over de brandweer van de Schermer Brandweer Schermer: de geschiedenis van een korps, geschreven door Sylvia Mo lenaar. Uitgegeven ter gelegenheid van de overgang van de gemeentelijke brand weer naar de Veiligheidsregio Noord-Hol- land Noord met ingang van 2015. Het verhaal is een reis door de tijd en ein digt in 2014. In het verre verleden werd ge probeerd vuur te bestrijden met het door geven van emmers water. Maar in de loop der eeuwen werd de brandbestrijding ge organiseerd en geprofessionaliseerd. Er werden effectievere blusmiddelen ont wikkeld zoals bijvoorbeeld de handspuit en motorbrandspuit die in 1922 werd ge kocht voor het dorp Groot- chermer. Het boek biedt een oeiend inzicht in het gebruik an nieuwe brandweerbestrij- ingstechnieken en de inzet an brandweerlieden bij bran- en, het redden van vee uit e poldersloten en hulp bij rnstige ongevallen. In het oek veel foto's van brand- eerlieden en branden die enig inwoner zich ongetwij- ëld nog zal herinneren. Het is hiermee ook een eerbetoon an de grote inzet van vele rijwilligers die betrokken zijn eweest bij het brandweer korps van de Schermer, et boek is geschreven door ylvia Molenaar en vormge- ieven door Ellen Beukers, et is voor 12,50 euro verkrijg- aar bij Troefmarkt De Reus, oordeinde 14 in Grootscher- er. De gehele opbrengst gaat naar de Nederlandse Brandwonden Stichting. De oplage is beperkt; op=op. Het boek is geschonken aan de Oudheid- kunige Vereniging Het Schermereiland. 48 ■1 mm rmfffr m-%

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 49