zuidhuisje dat door hen wordt gerestau reerd en vergroot. De inmiddels geboren dochters krijgen nu een eigen slaapkamer, evenals de pleegdochter die enige jaren in de vakanties en weekenden bij hen gaat wonen. Als Willem en Anne in 1979 verhuizen naar Graft worden Klaas en Cora eigenaar en de bewoners van beide huisjes. Jaren la ter zal het noordhuisje weer afzonderlijk bewoond gaan worden door oudste doch ter en haar gezin. Als de inmiddels nieuw gebouwde schuur op het zuidelijke erf verbouwd wordt tot woonhuis, komt ook jongste dochter met gezin terug naar de Molenbuurt. In 2008 worden beide huisjes verkocht aan Hans en Els Voors en Manon en Erik Voors-Hertog. Opnieuw wonen (groot)ouders in het ene en de (kleinkin deren in het andere huisje. Het kleine verhaal van de Molenbuurt gaat grotendeels over het leven van Anne en Willem. De huisjes zijn in de loop der jaren ingrijpend verbouwd, vergroot en voor zien van diverse bijgebouwen. Er is een derde huisje gebouwd in de voormalige moestuin van Willem en Anne. In 1970 zijn de huisjes administratief "verhuisd" van de gemeente Graft-De Rijp naar Schermer en in 2015 naar de gemeente Alkmaar. De dijk is verbreed, het smalle grindpad een as faltweg geworden en met het afbreken van de molens is in de loop der jaren ook de naam Molenbuurt voorgoed verdwenen. De dijk heet nu de Oostdijk. Waar de mo- helens hebben gestaan is nog herkenbaar aan de halfronde verbredingen van de on- derdijk. Cora Ney-Bruin (van 1967-2009 bewoonster van de huisjes aan de Molenbuurt en tot 1979 buurvrouw van Wil lem en Anne /oogt). Met dank aan Klaas Meijer, en bouwkundige informatie van Klaas Ney. Bronnen: Mr. J. Belonje, De Schermeer 1633- 1933: Kadastrale Atlas van Noord-Holland 1832, Deel 6, Graft-De RijpJ.J. Schilstra, Schermer- land, mensen en molens. 1971 Wroeters van 't Ouweland De OHVis van plan om volgend voorjaar een speciale aflevering in boekvorm uit te laten komen over de tuinders van de Eilandspolder. Het valt samen met het 50-jarig bestaan van de Camping 'Welgelegen'op Graft. De eigenaren hiervan zullen onderdeel zijn van de uitgave, en mede verhalen en beelden aanle veren. De Kroniek-redactie en twee leden van het OHV-archief zijn inmiddels gestart met het op schrift stellen van de vele facetten die deze specifieke beroepsgroep in onze omgeving met zich meebracht. Velen van u moeten nog herinneringen hebben als vakantiehulp bij de oogst van augurken, peulvruch ten e.d. En niet te vergeten het rooien van de aardappelen. Schuiten vol kinderen voeren in alle vroegte naar de akkers, weer of geen weer. Het leverde een centje op om de vakantie toch nog te veraangenamen of een bedrag om een lang gekoesterde droom(een brommer) uit te laten komen. Maar in aanleg gaal het om de feitelijke tuinders die jarenlang, onder alle weersomstandigheden, hun werk in de Eilandspol der hebben verricht. Onder de plaatselijke bevolking moeten verhalen en beelden circuleren die passer in deze speciale uitgave. Deze wroeters verdienen een speciale vermelding. Heeft u iets te vertellen, een anekdote of heeft u (bij zonder) fotomateriaal Wij tekenen dit met liefde op, en scannen uw foto's graag in (waarna u ze na tuurlijk direct terug krijgt). Fred Hoek fc. Hoek@quicknet.nl of 0299673063 i

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 44