tijd. Rini overlijdt in 2014, hij is 87 jaar oud De huurders van het noordhuisje geworden. Terug naar Willem Voogt. De mechanisa tie van de landbouw doet zijn intrede en er worden steeds minder boerenknechten gevraagd. Willem gaat werken in oliefa- briek de Vrede te West-Knollendam. Hij kan het fabriekswerk niet aan en solliciteert bij Van de Beidt in West-Graftdijk. Hier voelt hij zich thuis en blijft op de scheepswerf werken tot zijn pensionering. Willem is a jaren slechthorend en door het vele lawaai van het hameren op het ijzer van de sche- Het huisje in 1968, links nog het witte TBC-huisje Na het vertrek van Simon Voogt (begin jaren '40) wordt het huisje verhuurd voor 1,75 per week. De eerste huurders (naam onbekend) hebben een groot gezin. Begin 1944 komt een jong stel uit Amsterdam naar de Molenbuurt. Het zijn Cornelia (Cor- rie) Kost en Jan Hesterman met hun doch tertje Joke. Zij nemen een woonboot mee naar de Molenbuurt De boot wordt in de oorlog nog gebruikt door onderduikers, onder andere door de zus van Maup Ca- ransa, een bekende Amsterdamse onder nemer. Na de oorlog rengen broer en us Caransa nog di- erse bezoeken aan illem en Anne. In 1947 verhuist het ge in Hesterman terug aar Amsterdam. De oonboot wordt hun eekendhuisen blijft |tot eind jaren '80 in e ringvaart voor de uisjes liggen. Jan esterman overlijdt n 1963, Corrie blijft tot op hoge leeftijd egelmatig in haar oot aan de dijk lo eren. Zij overlijdt in 1997 op 90-jarige leeftijd. pen krijgt hij steeds meer gehoorproble men. Na zijn 6se verzorgt Willem de tuinen voor verschillende mensen en brengt hij jaren lang de AZ-krant rond. Anne blijft thuis, zij kan niet meer fietsen, ook het lopen gaat moeizaam. In 1979 verlaten Willem en Anne hun ge liefde Molenbuurt en verhuizen naar het verzorgingshuis De Mieuwijdt in Graft. Dirk de Jong uit Oost-Graftdijk en Corry Dekker uit West-Graftdijk zijn de volgende huurders. Inmiddels is de huurprijs ver hoogd naar 2,00 per week. In 1951 verhuist het stel naar Westgraftdijk. Vervolgens verhuizen Gosse Suk en Marie Voorthui zen met hun twee kinderen uit het Noor derpolderhuis naar de Molenbuurt. Ook Dieuw, de zus van Marie, woont bij hen in. In 1954 trouwt Dieuw met Klaas Meijer, tim- 41

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 42