o ÏO [Ci/ZoAJ RAADHUISBERICHTEN Zomertijd, komkommertijd, wordt wel eens gezegd. Als ik dit schrijf is het hoog- zomer en is zo'n beetje iedereen aan het vakantie vieren. Ook bij de OHV staan de dingen op een wat lager pitje. De door de vereniging georganiseerde ui tjes vonden ook dit jaar weer gretig aftrek. De zomeravondwandeling in Wormerveer werd door 22 leden bezocht, en dat was zo'n beetje het aantal wat één gids onge veer aankan. Voor het andere uitje, naar Texel, waren de plaatsen ook zo weg. Echter, door een sa menloop van diverse omstandigheden is niet iedereen gelijktijdig in de gelegenheid gesteld om in te tekenen voor deze excur sie. Een viertal klachten zijn binnengeko men. De betreffende personen zijn door het bestuur benaderd en inmiddels is een passende oplossing gevonden. Er wordt nu een 'plan' bedacht om dit in de toekomst te voorkomen. Ondergetekende heeft deze vakantie vier dinsdagen de handen uit de mouwen ge stoken in het museum bij - zoals ik het al tijd noem - de fotodienst van de OHV. Boven in de werkruimte van het museum wordt elke dinsdag keihard gewerkt om al het aangeboden fotomateriaal te voorzien van een nummer en beschrijving, zodat e.e.a. weer makkelijk terug te vinden is. Leo en Wilma de Engelse, ondersteund door Jan Kaptein, zwaaien daar al twintig jaar de scepter, en ik moet zeggen dat er een goed sfeertje heerst. Veel werk, en door het relatief grote aanbod, altijd knokkend om achterstanden weg te werken. Leo heeft aangegeven dat een extra helpende zeer welkom is. Iedere dinsdagmorgen van 9.30 tot 12.30. Iets voor u??? 0229-673044 Komt u nog naar de najaarslezing dit jaar?Op 21 oktober komt stadsarcheoloog Peter Bitter een lezing verzorgen. Het on derwerp zal zijn het ontstaan van de stad Alkmaar, met daarin betrokken de recente opgravingen op de plek van de onlangs- verbrande panden aan de Langestraat. De locatie is het Rijperhuis, en de aanvang 20.00. T.z.t. wordt u nog verder geinfor- meerd via een mailing. Deze Kroniek en de vorige. In deze Kro niek wederom een serie 'Ouwe Rijpers'. We mochten voor de vorige geen enkele reactie ontvangen, maar omdat het dik een eeuw terug is, vinden we dat niet echt vreemd. Deze keer de laatste serie, die weer voor zien is van namen. Op de foto van schipper Visser, achterin de vorige Kroniek, komen we nog terug in december. Fred Hoek heeft een groot artikel geschreven over de grut- terij van Geerke, waarbij we vanwege de lengte (en relevantie voor de gemiddelde lezer), ook zijn uitgeweken naar onze web site. Ondergetekende is in het wel en wee van de straatverlichting op het Schermer eiland gedoken, en Cora Bruin leverde een groot artikel af over het (min of meer ver dwenen) Molenbuurtje in Zuidschermer. Verder de vaste rubrieken, een nieuw zoek- plaatje, en twee verslagen van recentelijk gehouden evenementen in ons gebied. Hij is weer voor u! Eric Berkhout 2

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 3