Zo zag West- Graftdijk er nog uit toen Willen en Anne naar school liepen dan worden ze verliefd. Op 4 september 1926 trouwen Willem de Haas, oud 21 jaar, beroep landbouwer en Anne Wagen, oud tweeëntwintig jaren en zonder beroep in het gemeentehuis van Graft. Sieuwerd en Jan Voogt zijn de getuigen. Politiek, sociaal en economisch gaat het jonge stel binnen enkele jaren een onrustige tijd tegemoet, maar Anne en Willem zijn gelukkig met el kaar. vervelen zich niet. Als zij thuiskomen moet Anne tante in huis helpen of breien. Wil lem is graag buiten, hij helpt in de moes tuin, voert de konijnen en kippen. Hij helpt zijn vader met hooien, riet snijden en zorgt voor de schapen op het landje naast de molen. Het zijn de bijverdiensten die het karig molenaarsloon aanvullen en zorgen voor een gestaag groeiende rekening op de bank in West-Graftdijk. In 1916 heerst de Spaanse griep in Europa. Ook in Noord-Holland vallen slachtoffers, maar de bewoners van molen 6 en 7 ont- Het huisje tussen de molens springen de dans. Als Anne en Willem de school volledig doorlopen hebben, blijft Anne thuis. Tante is al jaren ziekelijk en heeft steeds meer verzorging nodig. Willem wordt boeren knecht, hij houdt van het werk op het land en met zijn rustige karakter kan hij goed met de werkpaarden omgaan. Wil lem en Anne zien elkaar als buurkinderen dagelijks. Soms zijn er muzikanten in West- Graftdijk en gaan ze samen dansen in café Vislust, naar een toneel- of muziekuitvoe ring, een enkele keer naar een filmverto ning in het dorp. leder jaar in september is het kermis in West-Graftdijk en een maand later in Driehuizen. Het zijn de hoogtepun ten in het leven van Willem en Anne. En Ergens in de 18e eeuw wordt aan de bo- vendijk tussen molen 6 en 7 een huisje gebouwd. De molens zijn begin 20e eeuw afgebroken, het huisje staat er nog. De exacte bouwdatum is niet bekend. Was het een schuilhut voor arbeiders die werkten aan de droogmakerij? Werd het clandes tien gebouwd? Op oude kaarten is het niet ingetekend. De tegeltjes in de schouw da teren van 1732. Het is aannemelijk dat het in die periode reeds als woning in gebruik werd genomen. Op de kadasterkaart van 1832 staat de al eerder genoemde Gerrit Boldewijn als eigenaar/bewoner van het huisje geregistreerd. Van 1824 tot 1834 is Gerrit timmerbaas van de naastgelegen 36

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 37