PAUL NOOIJ de school een tekening van zichzelf ge maakt. Uit al die tekeningen is per klas één tekening uitgekozen. Geselecteerd waren de tekeningen: uit groep 1 van Wilma van Etten (jammer genoeg reeds overleden), uit groep 2 van Leonie Bakker, uit groep 3 van Eva Schuring, uit groep 4 van Ilse Kla ver, uit groep 5 van Jacqueline Dielen, uit groep 6 van Jiska van Santen, uit groep 7 van Marieke van Nood en uit groep 8 van Mels de Gooijer. Deze tekeningen vorm- Vernietiging dreigt voor uniek Graf TER KUNSTWERK Met de komst van de brede-school in De Rijp komende herfst (2015), dreigt het eni ge openbare kunstwerk dat het dorp Graft rijk is, te worden vernietigd. Als het gebouw voor de brede-school aan staande oktober wordt betrokken, komt het gebouw van basisschool De Baanbre- ker in Graft leeg te staan, is het overbodig geworden en zal worden gesloopt. Ook het plastiek, dat de gevel van de school nu siert, zal hoogstwaarschijnlijk ten prooi vallen aan de slopershamer en worden vernietigd. Hierdoor zou er weer een stuk je geschiedenis van Graft verdwijnen! Voor dit unieke kunstobject hebben in het schooljaar 1987/1988 alle leerlingen van den de basis van waaruit kunstenares Aaltje de Gooijer het plastiek heeft ge modelleerd. Nadat de onderdelen in de ovens van Martin Klaver in Noordeinde waren gebakken en het kleurige glazuur is aangebracht, zijn ze samengevoegd en verwerkt tot het huidige plastiek, dat in de gevel van De Baanbreker is aangebracht. Men ziet heel duidelijk de ontwikkeling SÊÊÊÊMMIÊliÉ

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 52