Bent u onze nieuwe gastheer/gastvrouw in Graft Het raadhuis Graft is een schitterend gebouw én is een dependance van Museum In 't Houten Huis in De Rijp. Ieder jaar is er een kleine tentoonstelling. Deze worden altijd in samenwerking met een aantal vrijwilligers ver zorgd. Voor het inrichten,en ontvangen van bezoekers heeft het team van het raadhuis dringend nieuwe collega** nodig.Als gastheer/gastvrouw vertelt u de bezoekers over het raadhuis, de zerkenvloer en de tentoonstellingen. I bent ook een luisterend oor; de bezoekers vertellen graag over de relatie die zij hebben met Graft. U beant - woordt de vragen of noteert adresgegevens voor een nadere beantwoording.U kunt ook meedenken en meehelp en aan nieuwe tentoonstellingen. Kortom een uiterst zinnige tijdsbesteding in het culturele vrijwilligerswerk. De gemeente Alkmaar heeft zich verplicht cultureel erfgoed een warm hart toe te dragen. Als inwoners van de gemeente hebben we een gezamenlijke verantwoordelijkheid het raadhuis van Graft toe gankelijk te houden. Door het openstellen in de zomer krijgen mensen in ons dorp én langsrijdende toeristen de kans dit unieke pand van binnen te zien én een interessante tentoonstelling te bezoeken. Heeft u ons cultureel erfgoed ook hoog in het vaandel staan? Heeft u interesse zo'n 6 a 8 keer per seizoen een middag in ons raadhuis de gasten te ontvangen? Neemt u dan contact op met: Jessie Borstlap 0299-671536 of met Jenny Mulder 0299-671286 of via de mail: museumfff houtenhuis.nl In de vorige editie van de Kroniek is melding gemaakt dat het predicaat 'Geregistreerd Museum'voor ons Museum In 't Houten Huis weer is beoordeeld en verlengd. Eén van de voorwaarden bij dit predicaat is dat het mu seum voldoende aandacht geeft aan edu catie. Afgezien van deze voorwaarde leeft bij het bestuur en de medewerkers van het museum de zorgplicht om de jeugd zoveel mogelijk bij de historie van dorp en streek te betrekken. De werkgroep Educatie gaat bij elke tentoonstelling aan de slag om de leer lingen van basisscholen een aantrekkelijk programma voor te schotelen. De basisscho len van het Schermereiland worden geïnfor meerd over het thema en de mogelijkheid om met onder-, midden- en bovenbouw de tentoonstelling te bezoeken. De leerlingen worden in verschillende abstractieniveaus met vragen, puzzels en opdrachten bezig gehouden. Het educatieprogramma bij de grote walvistentoonstelling in 2014 is door bijna 700 leerlingen bezocht. Voorwaar een groot succes. Ook voor dit jaar ligt weer een programma klaar. Het thema'Handel en Vervoer' in de tentoonstelling 'Het Beste van Stad en Land' leent zich goed om met puzzels en opdrachten de scholieren inzicht te geven over dit thema door de eeu wen heen. De bedrijvigheid in vroeger jaren bij de Kleine Dam en in de Waag wordt nu door de kinderen nagespeeld. Producten wegen bij een echte 'evenaar' en een model van een koopvaardijscheepje 'in evenwicht' beladen. Ook met een vragenlijst door de tentoonstelling heen, en tenslotte op de foto bij de stoomtram op het stationnetje Klater- buurt. Voor dit educatieprogramma hebben de scholen met reeds 400 leerlingen inge schreven. Tijdens iedere schoolvakantie, behalve de zomervakantie, organiseert het museum ook kindermiddagen. Het thema van deze mid dagen is steeds wisselend. Vaak wordt er een koppeling gelegd met een tentoonstelling die op dat moment in het museum te zien is. Er is een gedeelte van de transportroute over water bevaren en in het museum mocht van klei een eigen boot gemaakt worden. Museum en educatie

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 49