RAADHUISBERICHTEN Juni alweer. Mijn 'eerste Kroniek' zowel redactioneel als opmaaktechnisch. Pfff... zware bevalling, hoor. Bij 'grafisch denken' komt nog heel wat kijken. Het e-mail adres staat open voor commentaar. Dat geldt overigens ook voor de website. Onze kers verse webmaster Dick Grasboer is bezig de site in te richten met veel oud fotomateriaal en onder het kopje 'Verhalen' staan aller lei korte (maar ook langere) verhalen van Hans Keuning. Zeer de moeite waard! In de bezoekersaantallen van de website zit een stijgende lijn, maar echt'platgelegen'heeft ze nog niet. Het registreren is wat gebruiks- onvriendelijk, maar hier kunnen we, om ons te beschermen tegen zgn. 'hacks' uit het Oostblok, niet onderuit. Heeft u al geke ken..? Er staan aardig wat zoekplaatjes op, waarbij wij in het duister tasten, en u mis schien zegt: "Oh, maar dat is daar en daar...". De webmaster is blij met een mailtje.. Eigenlijk had ik dit schrijven moeten be ginnen met veel belangrijker nieuws. Op de bestuursvergadering van afgelopen fe bruari hebben de aspirant bestuursleden Wim Heine en Dick Grasboer aangeven dat ze na hun 'meeloopperiode' bereid zijn het bestuur te komen versterken. Wim Heine wordt onze nieuwe voorzitter en Dick Gras boer gaat zoals gezegd de website doen. Tijdens de goedbezochte Algemene Leden vergadering zijn beiden heren voorgesteld, en de leden hebben met de benoeming ingestemd. Waar we ook de handen voor op elkaar kregen, was het voorstel om de heren Dick Mantel en Hans Keuning voort aan als Lid van Verdienste door het leven te laten gaan. Dick Mantel vanwege zijn jaren lange inzet voor de vereniging op bestuur lijk niveau en als redacteur van De Kroniek, en Hans Keuning voor zijn literaire bijdra gen over, met name, De Rijp. De avond werd afgesloten door dhr. Ben Veldstra uit Zoetermeer. Hij gaf een zeer interessante lezing over bovenlichten en de symboliek daarachter. Het zoekplaatje van afgelopen Kroniek leverde aardig wat goede reacties op. Jan Klous, Marjon Nibbering, Jaap Smit, Dirk- Jan Nat en Martin Ent, hadden allemaal één of meer goede antwoorden. Voor de goede orde nog even de juiste oplossingen: Foto 1: is de achterkant van Tuingracht 3, het hui dige 'Kniphuys'. Foto 2: is Tuingracht 20, de voormalige woning van de fam. Eger. Foto 3: is Kralingergracht 4 de voormalige wo ning van Maarten Wijdenes. Allen bedankt..! Zoals gezegd is de koek op wat betreft de zoekplaatjes in het Beschermd Dorpsge zicht. Leo den Engelse is bezig met een in ventarisatie, en binnenkort verschijnen alle foto's beschrijvingen op de beeldbank van het Regionaal Archief Alkmaar. Wat staat er in deze Kroniek..? Cora Bruin schreef een mooi verhaal over 75 jaar bakkerij Kaandorp (oorspronkelijk) uit Zuidschermer en Herman Meddens ver telt over de Rijpers Jo en Jopie. Francis van Zon-Christoffels en Margreet Hoek zijn het archief ingedoken, wat resulteerde in een artikel over een glas-in-loodraam van de grote kerk van Schermerhorn. En Liesbeth Vrakking interviewde mevr. Rijkenberg-De Jong. Hij is weer voor u... Eric Berkhout

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 3