Siem met de Jacobvoor Prins Bern hord zoon Co gaat een bakkersopleiding vol gen, hij blijkt echter, net als zijn grootva der, allergisch te zijn voor meel, en moet noodgedwongen een ander beroep gaan uitoefenen. De jonge Simon Kaandorp krijgt verkering met buurmeisje Wally Ko ning, en samen willen zij het levenswerk van opa en vader Kaandorp voortzetten en uitbreiden. In 1989 kopen zij een moderne bakkerij met winkel in Edam, de oven is groot ge noeg om van hieruit ook de winkel in Pur- merend te bevoorraden. Riet houdt tot 1995 de dagelijkse leiding over de zaak in Purmerend en de ventwijken in de Scher mer. Dan stoppen Siem en Riet met het be drijf. De ventwijken worden overgenomen door particuliere venters en de bakkerij in Purmerend door zoon Simon. In 2001 overlijdt Siem Kaandorp op 61-jarige leef tijd. Riet wil nooit meer weg uit'haar dorp' Zuidschermer, en verhuist naar een nieuw- bouwwijkje de overkant. Zoon Co blijft in de voormalige bakkerij wonen. Net als zijn vader en grootvader is de jon ge Simon een echte warme bakker, die ge niet van het broodbakken. Om aan de toe nemende vraag naar het Kaandorpbrood te voldoen, wordt ook de oven in Edam te klein. Simon en Wally kopen een bak kerij in Amsterdam-Noord. Op 12 mei 2008 ontstaat brand in deze bakkerij en moet de oven in Edam weer tijdelijk opgestart wor den. Ook deze tegenslag wordt overwon nen en de bakkerij blijft wederom bestaan. Het brood en banket wordt niet alleen in Simon is de oudste zoon van Riet en Siem de winkels direct aan klanten verkocht, sche tijd aan. De zorg voor Siem, het ge zin, de verantwoordelijkheid voor vijftien personeelsleden, de na de brand opnieuw geopende bakkerij met winkel in Purme rend en de grote Schermer ventwijken. Maar het lukt haar om de bakkerij te laten voortbestaan. Bij zijn thuiskomst uit het re validatiecentrum blijft Siem, ondanks zijn ernstige handicap, directeur van bakkerij Kaandorp, maar de dagelijkse leiding blijft nu in handen van Riet. Derde generatie bakkerij Kaandorp 1990-2015 Kaandorp en 17 jaar tijdens het ongeluk van zijn vader. Als kleuter weet hij al dat hij later bakker wordt. Na zijn middelbare school gaat hij naar de bakkersopleiding in Wageningen. Direct na zijn afstuderen werkt hij mee in de bakkerij. Ook tweede maar ook geleverd aan andere bakkers winkels, onder andere brood aan bakkerij Wassenaar in De Rijp. Met de sluiting van bakkerij Wassenaar en de komst van win kelcentrum 'Het Boegbeeld' in De Rijp krij gen Simon en Wally de mogelijkheid om 11

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 12