DE DIGITALE HOEK Hoewel het lijkt dat ondergetekende verwant of verbonden is aan de titel van dit stukje tekst, is dat allerminst het geval. Hij is wel dol op zoeken, maar doet het (te) voorzichtig. Je hoort ook de meest vreemdsoortige digi-verhalen, en weet dan niet waarin je belandt. In vervolg op deze rubriek in De Kroniek, jrg. 30, nr. 3, sept. 2013, onderstaand weer een aantal (beproefde) sites waaraan u misschien plezier kunt beleven. Vorige keer noemden we de site van het Regionaal Archief Alkmaar, maar er zijn nog enkele regionale buren met een uitgebreid archief, o.a. Purmerend, Hoorn en Zaan stad, respectievelijk: www.waterlandsarchief.nl,www.westfriesarchief.nl, www. zaanstad.nl/gemeentearchief en niet te vergeten het Noord-Hollands Archief www. noord-hollandsarchief.nl Wilt u neuzen in oude kranten dan is het zoeken in www.kranten.delpher.nl een bijna onuitputtelijke bron, ook voor kranten van onze (voormalige) gebiedsdelen overzee. De laatste keer was 'wie was wie' aan de beurt; alle historische plekjes in Nederland zijn te vinden op www.watwaswaar.nl Er zijn verschillende sites met historische foto's en afbeeldingen, bijvoorbeeld bij de regionale archieven. Net Noord-Hollands Archief heeft van onze provincie een zeer uitgebreide beeldbank www.beeldbank-nh.nl 'Over de doden niets dan goeds', dus kunnen we best eens uitpakken wat daarover op sites is te vinden, naast de eerdergenoemde Schiltmeijer o.a.: www.online-familiebe- richten.nlfamilieberichten uit landelijke en regionale kranten e.d. www.familiebe- richtenopinternet.nl www.online-begraafplaatsen.nl, informatie over graven www.graftombe.nl. www. findagrave.com kijkt over de oceaan, en laat informatie over Amerikaanse overlede nen zien, vaak voorzien van foto van persoon en/of grafmonument. Nu we het toch over landverhuizers hebben is www.genea.pedete.net/emigranten een uitgelezen site om Westfriese families te achterhalen die naar Amerika emigreer den. Bent u op de een of andere manier dol op kerken dan zijn ze in- en extern te bewon deren op www.flickr.co/groups/nederlandsekerken/ Familiewapens zijn er legio. Johannes Rietstap verzamelde er ooit 50.000, maar op de site www.wazamar.org zijn er verscheidene in kleur te bewonderen.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 4