Het tweede onderwerp dat ons bezig hield, is de Schermer. Sinds een paar jaar doen we extra ons best om historische afbeeldingen uit de Schermer en zijn randdorpen te ver zamelen, omdat het actuele werkgebied van OHV en Museum sinds kort ook de Scher mer omvat. Al eerder was de OHV Collectie Afbeeldingen verrijkt met enkele honderden afbeeldingen uit de Schermer; in 2014 kwamen daar nog ruim veertig door de heer G. Kroon uit Wormer verzamelde molenafbeeldingen bij. In totaal hebben we nu ruim drie honderdafbeeldingen van de Schermer. Intussen ging het 'gewone' werk nor maal door. Zo wer den bijvoorbeeld ruim vijftig recente kleurenfoto's van winkels en bedrijven uit de regio in de col lectie opgenomen. Het is prettig om te merken, dat allerlei mensen intussen de weg naar de OHV Col lectie Afbeeldingen weten te vinden, ook als het om afbeeldin gen van de Schermer gaat. Afbeeldingen werden gevraagd voor een tijdschrift- en een krantenartikel, een boekje over de Vinckhuijsenschool, een tentoonstelling, de Midwin terfeesten, een informatiepaneel in de Museummolen, geocaching en bij verhuizing naar een boerderij in Noordeinde. Schenkingen kwamen van de heer E. Berkhout, De Rijp; de heer D. Blokdijk, De Rijp; de heer C. de Boer, Bergen (N.H.); de heer W. de Boer, Noordeinde; de heer en mevrouw Den Engelse, De Rijp; de heer J. Kaptein, De Rijp; mevr. J. de Vries-Prins, Graft en mevr. R. Wil lig, De Rijp. De samenstelling van het groepje dat zich ook in 2014 bezighield met de Collectie Af beeldingen van de OHV bleef ongewijzigd: Wilma den Engelse, Jan Kaptein en Leo den Engelse. Voor de continuïteit van ons werk is verjonging langzamerhand wel nodig: de gemiddelde leeftijd van ons ploegje is 75 jaar! Vrijwel elke dinsdagmorgen zijn we van 9.30 tot 13.00 uur (en vaak later) in Museum In 't Houten Huis bezig met de collecties afbeeldingen van OHV en Museum. Met vragen of opmerkingen kunt u daar terecht (0299 671286) maar u bereikt ons ook via leo@denen- gelse.nl of 0299 673044. Leo den Engelse Wilma den Engelse Jan Kaptein 41

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 41