VERSLAG OHV COLLECTIE AFBEELDINGEN OVER 2014 Twee onderwerpen sprongen er in het afgelopen jaar met kop en schouder boven uit: het Beschermd Dorpsgezicht van De Rijp en afbeeldingen van de Schermer. Met de 1500 foto's van het Beschermd Dorpsgezicht van De Rijp uit begin jaren 1970 - voor- en achterkanten van alle huizen in de oude dorpskern - waren we zo ver, dat we ze vrijwel allemaal hadden geïdentificeerd. Met dank aan de lezers van de Kroniek, die ons hielpen met het thuisbrengen van een aantal moeilijke gevallen: de puzzelstukjes in dit tijdschrift in het afgelopen jaar. Ook hadden we voor elk pand de informatie uit het boekje 'Gebouwd in De Rijp' bij de betreffende foto's gezet. Gaandeweg bleek echter dat nogal wat panden uit het oude dorp helemaal niet of slechts zeer summier in dat boekje besproken werden. Ook was de informatie (uit 1991) in sommige gevallen hinder lijk verouderd. Wij waren dan ook zeer blij met het aanbod van Martien Verkerk om de teksten uit Gebouwd in De Rijp aan te vullen en up-to-date te maken. Zijn informatieve aanvullingen, nog een keer kritisch doorgelopen door Eric Berkhout, zijn inmiddels klaar en door ons aan de betreffende foto's gekoppeld. Alle 1500 foto's staan intussen in onze database Adlib; vanaf eind 2014 zijn we druk bezig om ook de bijbehorende teksten in Adlib te zetten. Als dat gebeurd is, kunnen we op de computer in de werkruimte van het museum of op de zolder van het Grafter raadhuis op elk individueel pand zoeken. Daarna gaan we aan de gang voor de beeldbank van het Regionale Archief Alkmaar om ook daar al die 1500 foto's van een informatieve tekst te voorzien. Deze flinke klus heeft er intussen wel voor gezorgd dat het aantal afbeeldingen in Adlib inmiddels tot iets meer dan 6000 is geste gen (twee jaar geleden waren dat er rond de 4000). Vrijwel alle af beeldingen zijn ook gescand, zo dat we bij het zoeken niet alleen de tekst maar ook het plaatje op het scherm krijgen. Interieurafbeelding van De Wit- tenburg, in de spiegel burgemees ter Vetter, inv. no. 21143 40 er 4 «ei j noon 6[;a;iMiGtsTtiSiSïS \Ti:sS i---ö.T: - §5I-C

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 40