(yUP) F 0S~0 p 2 - USi RAADHUISBERICHTEN De Kroniek van maart alweer. Roerige tij den bij de vereniging, en het gaat allemaal niet vanzelf. Dieptepunt is denk ik wel ons gedwongen afscheid van onze lay-out man Jos Twint. Jos kampt al een tijdje met ge zondheidsproblemen, en heeft te kennen gegeven er mee te gaan stoppen. Dit is echt een probleem. Om met een opmaak programma te werken moetje niet logisch denken, maar grafisch, in lagen. Ondergete kende is beslist geen graficus; vorig jaar sep tember heeft Jos me wat dingetjes geleerd, en nu moet ik een hele Kroniek maken. Ge lukkig laat hij me niet meteen 'zwemmen', maar je moet je afvragen of je een 'ouwe hond nog wel kunstjes moet leren'. Ik had tot 2012 eigenlijk niets te maken met verenigingen en vrijwilligers, maar het valt me op dat ondanks het feit dat iedereen zo zijn of haar stinkende best doet, er zo veel mis kan gaan. Bij het inpakken van de december-Kroniek vonden we ineens nog 27 enveloppen van de september-Kroniek. Niet verstuurd dus. Maar dat geen van die 27 leden aan de bel heeft getrokken (waar blijft de Kroniek?), geeft je als redactie toch wel te denken. Als klapje op de vuurpijl was er ook nog iets mis met de inhoud van de laatste Kroniek. Rare vlekken over de pagina's waardoor sommige stukken tekst en/of afbeeldingen slecht te zien waren. Foutje van de drukker. Als u een nieuw exemplaar wilt, kunt u de redactie een mail sturen. Genoeg ellende. We gaan weer fris en fruitig een nieuw jaar in. In april houden we weer de Algemene Ledenvergadering. Anders dan u van ons gewend bent zit bij deze Kro niek geen agenda van de ALV. We moeten vooruit, en het digitale tijdperk biedt kan sen. Vanaf heden plaatsen wij de agenda op onze nieuwe website, maar wees gerust, als u komt naar de jaarvergadering (en dat hopen wij van ganser harte) krijgt u een pa pieren exemplaar uitgereikt aan de deur. 15 April is het, en de avond wordt afgeslo ten met een lezing/presentatie van dhr. Ben Veldstra uit Zoetermeer. Hij vertelt al les over zgn. bovenlichten en de symboliek daarachter. Het Zoekplaatje, of eigenlijk de Zoekplaat- jes, zijn opgelost: Foto 1 was achterom bij Gerda Lodewijk aan Tuingracht 22. Foto 2 was de achterkant van Oosteinde 13, en foto 3 de achterkant van Rechtestraat 36. Het zoekplaatje van schilder Fortuin betrof de achtergevels van Oosteinde 6 t/m 14. Over de foto van schipper Visser kon helaas nie mand informatie verschaffen. Alle meeden kers namens de fotodienst bedankt..! Wat hebben we deze keer in petto voor u..? Fred Hoek heeft een groot artikel geschre ven over het gemaal van de Starnmeer en ondergetekende vond een oud rapport met misstanden van de zgn. Gezondheids commissie in De Rijp. Dirk-Jan Nat doet een boekje over hoe het reilde en zeilde bij het- gelijknamige bedrijf, nadat ze de firma Gla- zekas hadden overgenomen. Een verslag van Leo den Engelse over het jaar 2014 van de fotocollectie van de OHV, en uit Graft kwam een verhaal aanwaaien over een in aanbouw zijnde wijk aldaar. Veel leesple zier! Eric Berkhout 0

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 3