i De ingestorte Hoop op 26 januari 1998 Ook Martin Dalenberg heeft zich in zijn jonge jaren heel nuttig bij ons gemaakt. Hij schilderde in z'n eentje de hele fabriek. Na het overlijden van mijn ouders heb ik in 1986 nog een grote investering gedaan. Een heel nieuwe maal/menglijn, zoals dat in vaktermen heet. Veel startproblemen ge had en nadat het uiteindelijk goed draaide, kregen wij te maken met allerlei andere problemen, zoals varkenspest en melkquo ta waardoor wij het uiteindelijk niet meer konden volhouden. Het pand was prachtig, maar voor een moderne veevoederfabriek niet echt geschikt. De ligging was ook niet optimaal. Het vervoer was inmiddels voor namelijk per vrachtauto. Het is nu niet meer voor te stellen dat er vrachtauto's bij ons kwamen laden en lossen met 30 tot 35 ton aan grondstoffen, door op het smalle Oost einde achteruit de fabriek in te rijden. De Hoop annex woonhuis Oosteinde 28 heb ik begin 1989 verkocht aan dhr. Jaap de Graaf, waarna we weer een gedeelte ge huurd hebben voor een kleinschalige die renspeciaalzaak en een ruimte waar ik ge plette haver kon produceren. Erbij verkocht ik daar voor De Graaf zijn tweedehands kantoormeubelen. In mei 1994 zijn wij de finitief gestopt, waarna ik nog enkele jaren bij Ranzijn in Alkmaar heb gewerkt. In de jaren daarna zijn de maalderij en de overkapping gesloopt. Later is de Hoop ver kocht aan dhr. Putto, die het gebouw heeft laten restaureren. Met veel tegenslag zoals te zien is op de foto hierboven. Als ik nu over industrieterrein De Volger fiets, en ik daar al die namen zie van Rijper ondernemers die van belang zijn geweest voor het dorp, denk ik wel eens dat een Cor Natstraat hier ook best tussen had ge past. Mijn ouders zijn in 1961 verhuisd naar Alk maar, zodat ik in hun huis kon wonen. Het wonen in Alkmaar beviel niet goed, mijn vader was nog te jong om thuis te blijven zitten, en ze hebben toen in 1962 het huis gekocht van de weduwe Put in de Rech- testraat, waar ze gewoond hebben tot in 1976 Siem Zomerdijk het van hun kocht (zie vorige Kroniek). Daarna zijn ze weer in Alk maar gaan wonen, in een appartement. Na het overlijden van mijn vader heeft mijn moeder nog een paar jaar aan de Rijper Juli- analaan gewoond. Dirk Jan Nat Fotomateriaal: DJ Nat en de OHV 25

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 25