de lijst van gemeentelijke monumenten te krijgen, maar daar stemde Het Lange Rond niet mee in. Het plan werd opgesteld door Ingenieurs- buro Oranjewoud uit Almere, het ontwerp was van Henk Jan Batstra, ook van Oranje woud. Voordat het oude gemaal kon wor den gesloopt moest er eerst een nieuwe worden gebouwd. Derhalve werd het nieuwe gemaal onderin de dijk geprojec teerd, iets zuidwestelijk van het oude. Het ontwerp is, esthetisch gezien, geen wonder van schoonheid. Er is geen enkele moeite gedaan om er een 'kunstwerk' van de maken en is zelfs saai te noemen. Ten langen leste is met dakpannen, in een an dere kleur, het woord 'gemaal' zichtbaar gemaakt. Maar goed ook, want anders zou je denken dat het een schapenboetje was. Het bestek nr. 8816 werd aanbesteed op 20 september 1989 in het Waterschapshuis te Alkmaar. W. Woestenburg B.V. werd laagste hand moest plaatsvinden. Later heeft Van Voorden de handschakelaar, weliswaar ille gaal, geautomatiseerd. Toentertijd was het gemaal uitgerust met twee centrifugaal- pompen met capaciteiten van resp. 43 en 30 kuub per minuut. Deze automatisering droeg bij aan de be ëindiging van 33 jaar autonoom besturen in het Starnmeer en Kamerhop. Het Water schap Starnmeer en Kamerhop zijn in 1977 opgegaan in 'Het Lange Rond', een van de acht grote waterschappen waarin men Noord-Holland tenslotte verdeelde Een volautomatisch gemaal Op 1 januari 1988 werd door Het Lange Rond aan de gemeente Graft-De Rijp een verzoek gedaan om het oude gemaal te amoveren (slopen) en daarvoor in de plaats een nieuw schroefpompgemaal te maken. Getracht is om het oude gemaal op 15

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2015 | | pagina 15