Nieuw boek in de museumbibliotheek Sterke verhalen - Vijf eeuwen vertelcultuur Drie auteurs: Jeroen Salman, Roeland Harms en Tali- tha Verheij zijn in de wereld van de vertelcultuur ge doken. Wie kent niet de avonturen vanTijl Uilenspie gel, Gullivers Reizen en Assepoester? Deze en andere verhalen werden in het verloop van de tijd aange past aan het medium waarin ze werden overgedra gen. In het boek'Sterke verhalen' staat ook de cent sprent centraal. De centsprenten, ook wel volksprent of kinderprent genoemd, waren in de achttiende en negentiende eeuw zeer geliefd om 'sterke verhalen' populair te maken en door te geven aan latere gene raties. Ook in ons museum In 't Houten Huis zijn de centsprenten geen onbekende beeldverhalen. Tegelijk met de uitgave van dit boek, uitgeverij VAN- TILT, was er een gelijknamige tentoonstelling bij de Bijzondere Collecties van de Univer siteit van Amsterdam (helaas tot 5 oktober jl.) Het boek is verkrijgbaar bij de boekhandel of via bestel@vantilt.nl. ISBN 9789460041686 Vijf eeuwen vertelcultuur Nieuwe aanwinsten aankoop De tentoonstelling Baarden, Traan en Blubber is gerealiseerd met de overdracht van 'walvisobjecten'via het Scheepvaartmuseum uit de collectie van het Zuiderzeemuseum. Dat de walvisvaart van grote betekenis was voor onze dorpen is ook bekend bij het Ne derlands Openluchtmuseum. Om onze collectie aan te vullen heeft het laatstgenoemde museum ons twee walvisspekmessen, drie baleinen en enkele walviskaken aangeboden. In dankaanvaard. Van de heer en mevrouw Klaassen Bos uit Castricum heeft het museum een li tho van A.J.G Colnot aange kocht waarop De Rijp staat afgebeeld.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 58