Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, Op zaterdag 13 september ontving ik in ons museum de soooe bezoeker van dit jaar! Een mijlpaal in een bijzonderjaar. Mevrouw Driebergen uit Alkmaar nam deel aan het Monumentendagprogramma 'Sa men op Reis'. De aanstaande fusiegemeenten hadden daarvoor de handen ineen geslagen om hun inwoners van alle open monumen ten te laten genieten. Met ludieke oldtimer bussen werden de bezoekers gratis naar de kernen van Alkmaar, Graft-de Rijp en Scher mer gebracht. Voor de inwoners van Alkmaar was dit de ideale gelegenheid om de monumenten in onze karakteristiek landelijk gelegen dorpen te ontdekken. In de bussen kon je proeven van'landelijke'gerechten en reisverhalen van eigen bodem. Mevrouw Driebergen werd door mij ont vangen en verrast met een prachtige bos bloemen en ons museumboekje. Natuur lijk waren wij verheugd zijn dat onze 5000e bezoeker in Alkmaar woont, want dat geeft extra aan dat wij een opstap in het aantal be zoekers 'dicht bij huis' kunnen vinden. Juist dit is en blijft onze belangrijkste doelstelling en reden voor ons om mee te doen aan de pilot "arrangementen regio Alkmaar" Met de hulp van een professioneel bureau wordt getracht een verbinding tot stand te brengen tussen cultuur en economie. Deze pilot dient tevens als voorbeeld voor andere culturele instellingen en ondermers. Doel is om onderscheidende arrangementen te ontwikkelen waarbij de culturele sector sa menwerkt met (toeristische) ondernemers in de regio die dezelfde doelgroep aanspreken. Voor ons meer bezoekers en het vinden van kansen om ons culturele ondernemerschap te versterken. Wat speelt er nog meer? Alle stake-holders zijn akkoord om ons werkgebied met de pol der Schermer uit te breiden. Een aantal jaren ontfermden wij ons daar al informeel over en nu is het definitief. Als bestuur behoren wij een nieuw beleids plan voor de periode 2016 - 2020 te maken, daarin zullen wij ook specifiek meenemen wat dit voor het museum betekent. De fusie komt dichterbij en zoals het er nu uitziet zul len wij de collectie historische voorwerpen van de fusiegemeentes in beheer nemen. In november gaan wij een succesvol seizoen feestelijk afsluiten met het bestuur en alle gastvrouwen - heren, schippers en vrijwil ligers achter de schermen. Wij hebben een mooi middag- en avond programma samengesteld met als start een bezoek aan het Westfries Museum in Hoorn. Al met al dus een bijzonder jaar voor ons museum. De grote toeloop is niet alleen aan de kwaliteit van het museum te danken, maar de geslaagde Koningsdag heeft De Rijp ook'op de kaart'gezet'. De tentoonstelling 'Baarden, Traan en Blub ber' trekt veel belangstelling en is verlengd tot eind december. De nevententoonstelling met werken van de kunstschilder Henk Fortuin, met schilderijen uit onze omgeving is zeer de moeite van een bezoek waard.... AldertPilkes

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 54