De Digitale Hoek In eerdere afleveringen van deze rubriek wezen wij u altijd op interessante dingen op het wereldwijde web. Deze keer echter, preken we een beetje voor eigen parochie, want onze nieuwe website is operationeel. Het beheer van de site wordt verzorgd door Dick Grasboer, die het stokje van Rob Deckwitz heeft overgenomen nadat deze de website de afgelopen maanden heeft 'gevuld'. Rekening houdend met het feit dat niet iedereen even handig is met computers, vindt u hieronder een summiere uitleg hoe de site 'te bedienen'. Urleni Nieuwe website voor (de) Oudheidkun dige Vereniging 'Het Schermereiland'. De Oudheidkundige Vereniging 'Het Schermereiland'heeft een nieuwe website. www.hetschermereiland.nl. Hiermee wil len we onze uitgebreide collectie voor een breder publiek toegankelijk maken. Naast een beknopte historie van de dorps kernen in het gebied, is het met name de fotocollectie die de website aantrekkelijk maakt. Deze collectie omvat het hele werk gebied: van alle dorpskernen en polders tussen De Rijp, Schermerhorn, Oterleek en Markenbinnen komen foto's beschikbaar Hoe vind ik de weg op de nieuwe site? De startpagina bevat een prachtige kaart van het Schermereiland. Boven de kaart zijn de menu-opties te selecteren. Door te kiezen voor Collectie Historie kunt u zoeken in de fotocollectie en deze kan op verschillende manier doorzocht worden. U kunt bv. zoeken met trefwoor den: zoek alle foto's waar 'Leeghwater' in de omschrijving voorkomt of: zoek alle foto's waarbij bv. de naam 'Roelofsen' ge noemd wordt. U kunt ook zoeken met 'filters', waarbij gekozen kan worden op plaats, straat, gebouw, bedrijf of thema. De filters kunnen gecombineerd worden. Als u met de filters plaats en gebouw kiest, bijvoorbeeld voor: 'De Rijp' en 'molen', dan worden de molens uit De Rijp getoond. Kiest u voor bv. voor Schermer en Kerk, dan komen de kerken in de Schermer te voorschijn. Maar indien u alleen kiest voor bijvoorbeeld het thema 'Luchtfoto', dan worden alle luchtfoto's getoond, ongeacht de plaats. De filters kunnen u helpen het zoekresul taat te verfijnen. Het kan echter ook zo zijn dat een combinatie van filters geen zoek resultaat geeft.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2014 | | pagina 4